Fundacja BOŚ

fbosFundacja BOŚ powstała w listopadzie 2009 roku z misją ochrony środowiska oraz promowania zrównoważonego rozwoju i ekologii. W krótkim czasie stała się jednym z liderów edukacji prozdrowotnej w Polsce.

Zasadniczym celem Fundacji BOŚ jest dokonanie trwałej zmiany w świadomości społecznej, a zwłaszcza dzieci i młodzieży, w zakresie osobistego wpływu na środowisko i własne zdrowie. Priorytetowym celem jest również zmiana stylu życia na przyjazny środowisku naturalnemu, zmiana modelu żywienia społeczeństwa, a w konsekwencji poprawienie stanu zdrowia Polaków.

Czytaj więcej: Fundacja BOŚ

iPro

iproiPro to nowoczesne i świeże podejście do e-learningu. Tworzymy z pasją w pełni grywalizacyjne i nieliniowe e-szkolenia. Rezygnujemy z typowych i łatwych rozwiązań formalnych. W naszych szkoleniach interakcja wpisana jest w malownicze scenerie i postacie, zaprojektowane przez zdolnych, młodych artystów.

Nasze kursy e-learningowe, pigułki wiedzy i platformy edukacyjne pomagają rozwijać potencjał organizacji jednocześnie udowadniając, że nauka nie musi być nudna.

W naszej ofercie Znajdziecie między innymi:
•    Innowacyjny e-learning (gaming pleasure learning)
•    Szkolenie z elementami gier
•    Gry edukacyjne (game-based learning)
•    Pigułki wiedzy
•    E-szkolenia (e-courses)
•    Szkolenie produktowe (rapid learning)
•    interactive PDF
•    E-booki

Studenckie Koło Naukowe Inżynierii Środowiska Politechniki Rzeszowskiej

sknis PRStudenckie Koło Naukowe Inżynierii Środowiska Politechniki Rzeszowskiej od kilku lat angażuje się w edukację ekologiczną. Działania w tym zakresie to m.in. zrealizowany wspólnie ze Stowarzyszeniem EKOSKOP projekt "Krople do Delty" (2013-2014), w którym prezentowano zagadnienia oszczędności wody, a projekt skierowany był przede wszystkim do uczniów szkół podstawowych; Konkurs „Przybysz z planety WEEE” (2010-2014), który adresowany był do uczniów i polegał na skonstruowaniu instalacji przestrzennej z zużytych odpadów elektrycznych i elektronicznych. W ramach Politechniki Dziecięcej nasze koło naukowe zorganizowało dla dzieci szkół podstawowych zajęcia edukacyjne pt. "Co w domowym śmietniku piszczy" oraz "Od kranu do rzeki...". Zajęcia te dotyczyły problematyki segregacji odpadów oraz ochrony zasobów wodnych.

Jednym z najważniejszych wydarzeń z minionego okresu, które zorganizowało Studenckie Koło Naukowe Inżynierii Środowiska PRz, była Konferencja pn. „Rzeszowski Dzień Wody” (21 marca 2016 r.) przygotowana w ramach obchodów Światowych Dni Wody 2016. Konferencja miała na celu zwrócenie uwagi na potrzebę ochrony środowiska oraz podejmowania działań na rzecz ochrony zasobów wodnych. Konferencja składała się z debaty, sesji popularnonaukowej (kilkanaście referatów) oraz wizyty studyjnej do oczyszczalni ścieków. W wydarzeniu tym wzięło udział ponad 300 osób.

Szkoła jazdy ECODRIVE

lisowskiECODRIVE to wieloletnie doświadczenie, 21 lat praktyki i kilkanaście tysięcy przeszkolonych kursantów. To także klimatyzowane samochody egzaminacyjne (Toyota Yaris, 6 biegów), dwa oświetlone place manewrowe i trzy siedziby szkoleniowe - w dogodnych, atrakcyjnych lokalizacjach Katowic i Sosnowca.

Nasze cele to profesjonalne i co ważne - skuteczne przygotowanie kursantów do państwowego egzaminu na prawo jazdy kategorii B: od pierwszego kursu, przez kursy doszkalające i uzupełniające, po korepetycje, dla tych którzy mimo zdobytych uprawnień nie potrafią uwierzyć we własne możliwości.

Podczas lekcji dbamy o najwyższe standardy. Uczymy jak jeździć bezpiecznie, pokazując jak bezpieczeństwo łączyć z troską o środowisko i... finanse. Stąd - ECODRIVE

Studenckie Koło Naukowe „Horyzont” przy Stacji Morskiej Uniwersytetu Szczecińskiego w Międzyzdrojach

smusStudenckie Koło Naukowe „Horyzont”, działające przy Stacji Morskiej Uniwersytetu Szczecińskiego w Międzyzdrojach powstało w 2012 roku. Pierwszą aktywnością usankcjonowanego koła naukowego była organizacja pikniku naukowego w 2013 r. na terenie Stacji Morskiej US, polegająca na przeprowadzeniu konkursów edukacyjnych i warsztatów naukowych. Konkurs „Giganci z przeszłości”, skierowany był do najmłodszych uczestników pikniku, natomiast „Zawieszone w toni i czające na dnie” – to warsztaty praktyczne na temat mikroorganizmów morskich, połączone z praktyczną prezentacją i możliwością obejrzenia mikroorganizmów przy pomocy aparatury naukowej. Do chwili obecnej Koło zaangażowane było w szereg projektów proekologicznych i społecznych. Poza działalnością edukacyjną i promocyjną, studenci prowadzą regularne obserwacje, badania i pomiary, szczególnie w trakcie występowania zjawisk ekstremalnych w strefie brzegowej.

Szkoła Bezpiecznej Jazdy Renault

renaultSzkoła Jazdy Renault jako jedyna w kraju wykorzystuje do szkoleń najnowszej generacji symulator eko-jazdy, który po raz pierwszy prezentowany był podczas targów motoryzacyjnych w Paryżu. Symulator daje możliwość wyboru trzech tras – miejskiej, poza miastem i na autostradzie. Posiada dwa tryby prowadzenia samochodu. Pierwszy tryb pozwala na przejazd zaplanowanej trasy w sposób, w jaki zazwyczaj jeździ kierowca. Po przejechaniu trasy na ekranie ukazuje się raport, który uwzględnia m.in. średnie spalanie, sposób zmiany biegów, sposób hamowania, styl jazdy, potencjał rozwojowy (poprawa jazdy) itp.

Zespół Szkół Ekologicznych im. Unii Europejskiej

zespol szkolZespół Szkół Ekologicznych w Zielonej Górze tworzą trzy nowoczesne, profesjonalnie wyposażone placówki oświatowe (szkoła podstawowa, gimnazjum i liceum). Profil wychowawczy wszystkich szkół jest silnie ukierunkowany na propagowanie zdrowego stylu życia (higiena, właściwe odżywianie) oraz edukację ekologiczną realizowaną w formie praktycznych akcji i projektów związanych z ochroną środowiska naturalnego.

Studenckie Koło Naukowe Ekologia Wyrobów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

ekologia wyrobowCelem działalności jest popularyzacja, rozwój i pogłębienie wiedzy studentów w zakresie ekologii wyrobów, obejmującej zagadnienia dotyczące ekoprodukcji i ekoproduktów, w tym: zaznajomienie studentów z normą środowiskową ISO 14000, projektowanie wyrobów i opakowań przyjaznych środowisku, projektowanie procesów czystszej produkcji, badanie cyklu życia wyrobów pod kątem oddziaływania na ekosystem procesów produkcji i eksploatacji, kształtowanie cech ekologicznych wyrobów w procesie technologicznym, ocena wpływu eksploatacji wyrobów i procesów ich wytwarzania na ekosystem, likwidacja zużytych wyrobów, opakowań i innych odpadów poużytkowych, problemy utylizacji, recyklingu i gospodarki odpadami przemysłowymi i komunalnymi.

Studenckie Ekologiczne Koło Naukowe Aeko

aekoNasze Ekologiczne Koło Naukowe jest miejscem spotkań elity (tak, nie boimy się tego słowa). Jesteśmy "bojownikami ekologii", którzy przede wszystkim dostrzegają globalne problemy przyrody i dodatkowo chcą zadziałać, dokonać czegoś bardziej lub mniej spektakularnego, co pomoże zrozumieć innym potrzebę zmian i poprawy stanu naszej Ziemi. Oczywiście trudno jest znaleźć dostatecznie przystępną formę dotarcia do ludzi i uświadomienia z jakimi problemami środowiska przyjdzie im się zmierzyć, być może nie jutro czy za rok, ale za lat dwadzieścia. Ale my staramy się myśleć perspektywicznie i być zauważanymi, a przy tym dobrze się bawimy.

SKN "Eko-Inżynier" Politechniki Wrocławskiej

eko inzynierStudenckie Koło Naukowe "Eko-Inżynier" powstało w roku 2003. Od początku jego istnienia funkcję głównego opiekuna koła pełni dr hab. inż Andrzej Szczurek. W ciągu dziesięciu lat swojej działalności koło zorganizowało kilkadziesiąt wyjazdów, jego członkowie uczestniczyli w konferencjach naukowych (Konferencja Naukowa Studentów, Puzzel). Obecnie działamy w ramach dwóch sekcji tematycznych - Sekcji Budynków Niskoenergetycznych oraz Sekcji Ogrzewnictwa.

Przedszkole MONTESSORI

montesorriW ilovemontessori żyjemy w zgodzie z naturą. Zamiast na specjalnych zajęciach, uczymy się ekologii podczas całego dnia. Edukujemy w zdrowym żywieniu. Wspólnie z dziećmi uprawiamy warzywa i owoce w naszym ogrodzie. Sortujemy śmieci, pokazujemy recykling i szacunek do przyrody. W naszym przedszkolu na podłogach nie ma sztucznych wykładzin, tylko nielakierowana naturalna dębowa podłoga, meble w większości są z litego drewna. Do sprzątania używamy certyfikowanych ekologicznych produktów. Dzieci korzystają z mydełek organicznych. Wszystkie składniki z których przygotowywane są posiłki, mają certyfikaty ekologiczne.

Proponowane menu opiera się na zdrowych składnikach: kasze, fasole, soczewica, ciecierzyca i dużo warzyw. Ograniczone jest mięso i nabiał, które są dostępne opcjonalnie podczas porannego snacka. Menu zostało ułożone przez dietetyka dziecięcego. Ze względu na sezonową dostępność produktów ekologicznych menu jest dostosowane do możliwości biorynku. W sezonie używane są wyłącznie świeże warzywa i owoce. Poza sezonem wykorzystujemy warzywa okopowe, ekologiczne warzywa i owoce importowane oraz ekologiczne warzywa i owoce suszone.

Lunche dowożone są w termosach w porze posiłku, dzięki czemu nie muszą być podgrzewane i zachowują więcej wartości odżywczych.

Warzywa i dodatki skrobiowe przygotowywane są na parze, a zupy i sosy – gotowane na ogniu.

Naukowe Koło Ekologów Roślin „Littorella” Uniwersytet Gdański

littorellaKoło LITORELLA zrzesza studentów i doktorantów Wydziału Biologii zainteresowanych ekologią roślin wodnych i lądowych, a ogólnie przyrodą. W okresie letnim organizujemy obozy naukowe, podczas których członkowie Koła i osoby zainteresowane prowadzą badania ekologiczne na ciekawych przyrodniczo obiektach Pomorza (jeziora, rzeki, parki krajobrazowe). Badania współorganizujemy z Parkami Krajobrazowymi z terenu Pomorza. Wyniki przeprowadzonych przez nas badań publikujemy i prezentujemy na konferencjach i w czasopismach o zasięgu krajowym i miedzynarodowym. Organizujemy również spływy kajakowe, wycieczki do ogrodów botanicznych, muzeów archeologicznych oraz przyrodniczo ciekawych miejsc. Staramy się rozwijać zainteresowania ekologią u uczniów szkół średnich. Dzielimy się z młodszymi kolegami wiedzą m. in. o funkcjonowaniu jezior, współpracujemy z Gdańskim Gimnazjum „Lingwista”, biorąc udział w programie: „Zaopiekuj się mną: jezioro Jasień”. Corocznie uczestniczymy w Bałtyckim Festiwalu Nauki, podczas którego prezentujemy krajowe i egzotyczne rośliny owadożerne oraz zagadnienia dotyczące ochrony jezior i torfowisk.

MSKNAiEK - Międzywydziałowe Studenckie Koło Naukowe Architektury i Ekologii Krajobrazu Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

msknGłówne założenia i cele koła to: pogłębianie wiedzy z zakresu architektury krajobrazu, ekologii, ochrony i kształtowania krajobrazu rolniczego oraz pokrewnych dziedzin; uczestnictwo w krajowych i zagranicznych konkursach, warsztatach, konferencjach i sympozjach kół naukowych; współpraca z organizacjami związanymi z architekturą krajobrazu, ekologią krajobrazu i ochroną przyrody w kraju i za granicą oraz z innymi kołami naukowymi. Od 2006 roku w ramach działalności Koła organizowane są letnie obozy naukowe. Ich pomysłodawcą i głównym organizatorem jest dr hab. prof. nadzw. Tadeusz Jan Chmielewski. Pierwszy obóz odbył się w Ostrowie Lubelskim, a jego uczestnicy wzięli udział w projekcie PHARE. Od 2007 roku letnie obozy organizowane są pod hasłem "Etiudy Krajobrazowe" gdyż celem każdego z nich jest zebranie materiałów do opracowania "Etiudy Krajobrazowej" na wybrany przez uczestników temat, najczęściej dotyczący regionu, w którym aktualnie się znajdują. Etiudy to krótkie formy wypowiedzi o charakterze studium naukowo - artystycznego, w postaci prezentacji multimedialnych, teki rysunków lub fotografii, tekstu - eseju, lub w innej formie łączącej kilka w/w elementów.
 
Oprócz Etiud Krajobrazowych organizowane są także tematyczne seminaria terenowe. Od 2012 roku działalność koła to także realizacja innowacyjnych przedsięwzięć związanych z popularyzacją GIS (Geographic Information System) głównie w oparciu o oprogramowanie ArcGIS firmy ESRI. Zrealizowano m.in.: I Ogólnopolską Letnią Szkołę GIS w Lublinie (21-26.10.2012 r.); Warsztaty Geodesign (21.05.2014 r.).

KOŁO NAUKOWE ODNAWIALNYCH ŹRÓDEŁ ENERGII "GRZAŁA" AGH

grzala"Grzała" jest prężnie rozwijającym się kołem naukowym, które skupia studentów zafascynowanych pozyskiwaniem energii ze słońca, wody, ziemi i biomasy. Koło Naukowe Odnawialnych Źródeł Energii Grzała działa jako samodzielne koło naukowe od 2010 roku. Wcześniej przez kilka lat pasjonaci nowych technologii tworzyli sekcję przy Studenckim Kole Naukowym Geologów AGH. Od początku opiekunem koła jest Pan dr inż. Mirosław Janowski.

Koło Naukowe Ekologów WSEiZ

kneCelem Koła jest umożliwienie jego członkom: rozwijania wiedzy ekologicznej oraz umiejętności jej stosowania; pogłębianie wiedzy w zakresie funkcjonowania układów ekologicznych, szczególnie w relacji ekosystem-człowiek; realizowanie zainteresowań w ramach ochrony zasobów przyrody i środowiska przyrodniczego; popularyzacji turystyki ekologicznej; prezentacji i popularyzacji swoich osiągnięć naukowych; kształtowania postaw przyjaznych środowisku.

Koło Naukowe Eko Energia AGH

ekoenergiaDziałamy przy wydziale Energetyki i Paliw w Akademii Górniczo-Hutniczej. Tworzymy grupę pasjonatów odnawialnej energii i nieustannie rozszerzamy naszą działalność. Jako oficjalnie najlepsze koło AGH, każdego semestru przyciągamy tłumnie nowych, ambitnych i zaangażowanych członków.

Interdyscyplinarne Koło Naukowe Przyrodników PLANETA Uniwersytet Śląski w Katowicach

planetaCelem działalności Koła jest rozwijanie zainteresowań i różnorodnych pasji biologicznych jego członków, przez współpracę studentów o rozmaitych zainteresowaniach w obrębie nauk przyrodniczych. Przez uczestnictwo w wyjazdach terenowych i wspólnych projektach naukowych, członkowie Koła o różnych specjalnościach z zakresu nauk biologicznych, mają okazję do wymiany doświadczeń oraz poszerzania horyzontów wiedzy i nabycia praktycznych umiejętności. Realizowany przez Koło program obejmuje również działalność dydaktyczną realizowaną przy współpracy z innymi organizacjami i instytucjami o podobnym zakresie działania. Koło podejmuje inicjatywy edukacji ekologicznej i aktywnie uczestniczy w akcjach na rzecz środowiska przyrodniczego.

Ekologiczne przedszkole ECOKIDS

ecokidsEcoKids Przedszkole Ursynów o profilu ekologicznym. Codzienny plan zajęć to niekończące się zabawy z elementami nauki. W Przedszkolu Ecokids zwracamy szczególną uwagę na prawidłowy rozwój dzieci. Przekazujemy poprzez zabawę ważne wartości społeczne, w tym szacunek do otaczającego nas świata. Codzienne prowadzimy zajęcia z elementami ekologii, przede wszystkim zajęcia plastyczne, podczas których nasi podopieczni mogą wykazać się własną kreatywnością. ECO KIDS to profesjonalna opieka pedagogiczna, zajęcia dydaktyczne i ogólnorozwojowe – realizacja podstawy programowej wzbogacona o treści związane z ekologią, angielski z Native Speaker 3x w tygodniu, Glottozabawa z piosenką, nauka przez zabawę i bezpośrednią aktywność dziecka w różnych sferach, zajęcia ekoplastyczne (praca twórcza z surowców wtórnych), rytmika.

Ekologiczna Szkoła Społeczna w Rumii

essWszechstronny rozwój osobowy młodego człowieka realizuje się w wymiarze intelektualnym, psychicznym, społecznym, zdrowotnym, estetycznym, moralnym i duchowym. Powyższy cel osiągamy w Szkole "tętniącej życiem", gdzie uczniowie, nauczyciele oraz rodzice chętnie przebywają, pracują, a przede wszystkim współpracują. Szkoła posiada bardzo wyrazisty profil ekologiczny. Inicjuje szereg projektów i akcji na rzacz poszanowania środowiska natrulanego angażując dzieci oraz dorosłych.

EKO STUDENT SGH

ekostudentsgh"EKOstudent" to projekt, który promuje ochronę środowiska i zdrowy styl życia. Umożliwia studentom uzyskanie wiedzy i umiejętności  w przystępny sposób zapewniając im bogaty program warsztatów kulinarnych, zajęć sportowych oraz spotkań o tematyce ekologicznej. Dzięki naszej inicjatywie możliwa jest zmiana trybu życia na zdrowy i aktywny oraz uczynienie środowiska lepszym.