Ekologiczne produkty mleczarskie EkoŁukta

ekolutkaMleczarnia EkoŁukta Sp. z o.o. jest niedużym przedsiębiorstwem mleczarskim położonym pomiędzy Olsztynem, a Ostródą, na czystych terenach Warmii i Mazur. Od samego początku głównym celem naszej działalności jest produkcja certyfikowanej żywności ekologicznej. Widząc wzrastające, także w Polsce, zapotrzebowanie na żywność zdrową, naturalną, opartą na tradycyjnych recepturach, a przede wszystkim bezpieczną, staramy się zaspokoić oczekiwania klientów. Ekologiczne produkty mleczarskie wytwarzane w Mleczarni EkoŁukta produkowane są z mleka pasteryzowanego. Surowiec pochodzi wyłącznie z certyfikowanych gospodarstw ekologicznych zlokalizowanych na czystych terenach Warmii i Mazur. Mleko ekologiczne nie zawiera zanieczyszczeń GMO oraz pozostałości pestycydów, których stosowanie jest wykluczone w rolnictwie ekologicznym. W procesie produkcji nie są stosowane syntetyczne dodatki i substancje wspomagające jak barwniki, konserwanty, przeciwutleniacze, substancje powlekające i inne.

Wina ekologiczne Potęga Tradycji

potega tradycjiSzlachetnym trunkiem „dla zdrowotności” raczono się już przed wiekami. O tym, że spożywanie wina (w rozsądnych ilościach) zapewnia dłuższe  i zdrowsze życie wiemy  również i my  tworząc produkty marki Potęga Tradycji  z Konina. Stąd właśnie pomysł na produkcję win owocowych, opartych na tradycyjnych recepturach. Stare receptury plus proces technologiczny oparty na metodzie tradycyjnej fermentacji plus wysokiej jakości surowiec, a do tego nowoczesne zarządzanie procesem tworzenia to w efekcie najwyższa jakość oraz niezwykłe walory smakowo – zapachowe. Właśnie w ten sposób powstają nasze tradycyjne wina z owoców pod Marką Potęga Tradycji. Firma współpracuje  z sadownikami niemal z całej Polski, dbając o to, by owoce wykorzystywane do produkcji były najwyższej jakość. Wprowadziliśmy na rynek grupę jedenastu win z polskich owoców m.in. aronii, wiśni, czarnej porzeczki, śliwki, jarzębiny, dzikiej róży i truskawki. W grupie tej znajdują się m.in. wina ekologiczne.

Wędliny ekologiczne WASĄG

wasagJesteśmy jednym z nielicznych producentów ekologicznych wędlin i mięsa w Polsce. Posiadamy certyfikat ekologiczny na swoje wyroby. Nasza firma, to firma Rodzinna prowadzona od ponad 20stu lat. Wspólnie z Najbliższymi zajmujemy się produkcją ekologicznych wędlin wieprzowych oraz od niedawna również drobiowych produktów. W naszej ofercie mamy również bio mięso wieprzowe i wołowe. Nasz zakład mieści się w Hedwiżynie w województwie Lubelskim, na Roztoczu tuż przy Roztoczańskim Parku Narodowym. W otoczeniu pól i lasów, posiadając własne ujęcie wody, produkujemy wędliny bez polepszaczy, bez chemii spożywczej, według tradycyjnych receptur z ekologicznych mięs.

Wędliny ekologiczne Rolmięs

rolmiesPHUP "Rolmięs" sp. jawna działa od 1991 roku. Nasza firma położona jest w Łabiszynie (województwo kujawsko - pomorskie, 25 km na południe od Bydgoszczy). W grudniu 2002 roku nasza firma otrzymała certyfikat AGRO BIO TEST oraz atest EKOLAND i została pierwszą w Polsce, masarnią ekologiczną. Hodowla zwierząt wykorzystywanych do produkcji odbywa się tylko w certyfikowanych gospodarstwach ekologicznych. Zwierzęta te żyją w niewielkich stadach, w dobrych warunkach fitosanitarnych w chlewniach i oborach z dostępem do wybiegów i pastwisk. Umożliwia to uniknięcie stosowania antybiotyków i innych leków. Skład naszych wędlin jest tak dobrany, aby nie stosować żadnych chemicznych konserwantów lub sztucznych wypełniaczy, za wyjątkiem witaminy C i soli peklującej o specjalnie, dla naszej firmy, zmniejszonej o 50% zawartości azotynu sodu. Stosujemy naturalne przyprawy ekologiczne jak czosnek, majeranek, cebula pochodzące od producentów ekologicznych oraz pieprz i gałkę muszkatołową w ziarnie. Wszystkie dodatki posiadają certyfikat zgodności produktu rolnictwa ekologicznego. Wędzenie ekologicznych wędlin odbywa się w tradycyjny sposób, tj. w dymie z drewna olchowego bez kory w czasie od 12 do 72 godzin w zależności od wyrobu (w wielkoprzemysłowych przetwórniach czas wędzenia jest skrócony do około 1 godz.).

Wędliny ekologiczne Morawscy

morawscyW odpowiedzi na zapotrzebowanie tych z Państwa, którzy poszukują naturalnych wędlin bez konserwantów, postanowiliśmy stworzyć specjalną linię całkowicie ekologicznych produktów. Technolodzy z naszej firmy spędzili wiele dni opracowując niepowtarzalne receptury tych produktów, które nie tylko są zdrowe, ale i wyśmienicie smakują. To grupa kiełbas i wędlin przygotowanych specjalnie dla osób, które dbają o swoje zdrowie oraz dla tych, którzy z różnych przyczyn nie tolerują pokarmów zawierających konserwanty. Wśród produktów bez „dodatków E", które chcemy zaoferować naszym Klientom, znajdują się: kiełbasa tuchowska, kabanosy i parówki. Nieustannie pracujemy nad tym, aby poszerzyć tę ofertę o nowe produkty. Szczególną nowością, która pojawiła się w naszych sklepach są parówki dla dzieci. To produkt stworzony w trosce o najmłodszych, przyrządzany z najlepszych, starannie wyselekcjonowanych kawałków mięsa, w naturalnej osłonce, przyprawiany jedynie naturalnymi przyprawami i przygotowywany bez dodatku konserwantów i peklosoli. To smaczne parówki, które bez obaw możesz podać swojemu dziecku.

Wędliny ekologiczne JASIÓŁKA

jasiolkaWędliny produkowane przez Z. M. Jasiołka zawierają tylko naturalne i zdrowe składniki oraz ich proporcje pozwalające utrzymywać idealną figurę i dbać o Państwa zdrowie. Szczególnie polecamy idealnie "chudziutkie" szynki i polędwiczki zapewniające prawidłową dietę bez obawy o zbędny "tłuszczyk". Zalecane są także przy diecie bezglutenowej oraz w czasie rekonwalescencji.

NASZA SPECJALNOŚĆ TO TRADYCYJNE PODKARPACKIE, WĘDLINY EKOLOGICZNE BEZ KONSERWANTÓW. Produkcję opieramy tylko na tradycyjnych recepturach, nie stosujemy konserwantów ani tzw. polepszaczy, modyfikowanych białek, soi, błonnika itp. Wędliny to głównie wysokiej jakości kiełbasy suche, półsuche, wędzonki dukielskie (boczki, polędwice wieprzowe, szynki, balerony) oraz salceson bez żelatyny, wszystkie przygotowywane wg. starych, nieraz 150 letnich receptur -pochodzących z okolicznych wsi, dawnych dworów szlacheckich a nawet armii austro-węgierskiej. Jako jedyni w kraju produkujemy "KIEŁBASĘ PRADZIADA", w skład której, wchodzi mięso szynkowe wieprzowe i wątróbka!

Wędliny ekologiczne BioSzynkownia

bioszynkowniaOferujemy wędliny ekologiczne z certyfikatem BIOEKSPERT. Tradycyjny wyrób bez konserwantów z mięsa staropolskiej rasy świń złotnickich. Wieprzowina pochodzi ze świń karmionych wyłącznie ekologicznym pokarmem. Nasze mięso pochodzi z gospodarstwa ekologicznego gdzie świnie są hodwane na wolnym wybiegu. Do produkcji wędlin uzywamy tylko naturalnych przypraw. Do wędlin nie dodajemy żadnych sztucznych barwników i konserwantów.

Owocowe przetwory ekologiczne KAMIONNA

kamionnaFirma Kamionna - Przetwórstwo Owocowo-Warzywne Grzegorz Mucha powstała w 1997 roku. Zajmujemy się produkcją ekologicznej żywności, przetworów z owoców w słojach i butelkach szklanych. Nasze wyroby są certyfikowane, dzięki czemu mają Państwo pewność, że są one zdrowe oraz bez konserwantów.

Mleczne produkty ekologiczne OSM Nowy Sącz

osm nsProdukty ekologiczne powstają z mleka pochodzącego wyłącznie z certyfikowanych gospodarstw ekologicznych, od hodowanych tradycyjnymi metodami, zdrowych i „zrelaksowanych” krów. Nie zawierają sztucznych barwników, środków zapachowych, smakowych czy konserwujących. Mleko, z którego powstają nasze produkty, pochodzi wyłącznie z certyfikowanych gospodarstw ekologicznych. Oznacza to, że krowy hodowane są w czystym i bezpiecznym środowisku, pasą się na bogatych w roślinność górskich pastwiskach, nawożonych naturalnymi metodami. Nie podaje się im hormonów wzrostu czy genetycznie modyfikowanych organizmów. Gospodarze nie mogą stosować sztucznych nawozów i pestycydów, co wpływa korzystnie na zdrowie zwierząt oraz smak i jakość mleka, ale również jest przyjazne dla środowiska: oznacza brak zanieczyszczenia gleby i wód gruntowych.

Ekologiczne sery WAŃCZYKÓWKA

wanczykowka"Wańczykówka" to Ekologiczne Gospodarstwo Agroturystyczne położone u stóp Sudetów w Kotlinie Kamiennogórskiej. Prowadzimy agroturystykę, hodujemy krowy, świnie, a także kury zielononóżki jednak naszym głównym zajęciem jest produkcja serów.

Ekologiczne sery kozie SERY ŁOMNICKIE

sery lomnickieGospodarstwo Ekologiczne “Kozia Łąka” położone jest w pobliżu Jeleniej Góry, wśród pól i lasów, z przepięknym widokiem na Karkonosze i Śnieżkę. Wszystkie produkty z naszego gospodarstwa wytwarzane są w 100% zgodnie z naturą: nie stosujemy żadnych nawozów sztucznych ani pestycydów. Hodujemy kozy (obecnie stado liczy ok 100 sztuk), a z ich mleka produkujemy wyjątkowe sery. To nasze hobby, pasja i… ciężka praca. W 2010 r. Ser Kozi Łomnicki został wpisany na listę produktów tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa, a podczas szczytu Partnerstwa Wschodniego, który odbył się w Warszawie w ramach pierwszej prezydencji Polski w Radzie Unii Europejskiej, Sery Łomnickie były podawane na stołach unijnych notabli i promowały polską kuchnię.

W 2013 r., zdobyliśmy aż dwa wyróżnienia: na Festiwalu Serów w Lidzbarku Warmińskim – za Rittę wędzoną oraz na Festiwalu Smaku w Grucznie – tytuł Smak Roku dla naszego Sir Grilla.

Ekologiczne sery kozie FIGA

figaRodzinne Gospodarstwo Ekologiczne „FIGA”, umiejscowione na granicy Beskidu Niskiego i Bieszczadów, prowadzi hodowlę kóz (około 300 szt) oraz przetwórstwo mleka koziego. Tereny wypasów to zarazem jedno z najczystszych przyrodniczo miejsc w Polsce, dzięki temu mleko pochodzące od kóz z gospodarstwa jest aromatyczne i pełne wartości odżywczych. Specjalnością gospodarstwa jest wyrób ekologicznych serów metodami tradycyjnymi. Produkty (sery wołoskie, sery farmerskie, bundz, bryndza, twarożki i inne) charakteryzują się oryginalnym, pełnym mlecznym smakiem.

Ekologiczne przetwory z aronii BIO JUICE

biojuiceP.P.H.U. Bio Juice jest jednym z największych producentów owoców aronii oraz produktów z aronii w Polsce. Owoce wykorzystywane przez nas do produkcji pochodzą wyłącznie z ekologicznych, certyfikowanych plantacji, gdzie uprawiane są z należytą starannością i zaangażowaniem. Gama naszych produktów obejmuje m.in. ekologiczny sok z aronii, koncentrat z aronii, aronię liofilizowaną w proszku, dżem z aronii i wiele innych. Wszystkie produkty są wykonywane pod okiem specjalistów, a proces produkcji odbywa się w nowoczesnym parku maszynowym. Nasze wieloletnie doświadczenie i wiedza w uprawie i produkcji aronii gwarantują najwyższą jakość oferowanych produktów i ich niepowtarzalny smak. Wszystkie produkty wytwarzane są pod okiem specjalistów w nowoczesnym parku maszynowym.

Działamy zarówno na rynku krajowym jak i na arenie międzynarodowej, jesteśmy obecni już na czterech kontynentach. Dzięki najwyższej jakości naszych produktów klienci darzą nas zaufaniem i chętnie wracają po nasze ekologiczne produkty z aronii.

Ekologiczne pieczywo GS Wydminy

wydminyWyjątkowe walory wypiekowo-smakowe naszego pieczywa zawdzięczmy surowcom produkowanym w rejonie Warmiii Mazur. Oferujemy "Mazurskie Chleby Bio", których podstawowym surowcem są mąki ekologiczne, pozyskiwane ze zbóż ekologicznych produkowanych na naszym terenie.

"Eko-Piekarnia" od 14.11.2006 jest członkiem Europejskiej Sieci Dziedzictwa Kulinarnego reprezentując Region "Warmia, Mazury i Powiśle".

Ekologiczne Grzyby Marynowane RUNOLAND

grzyby marynowaneGrzyby marynowane to tradycyjna polska i równocześnie słowiańska potrawa. Jej receptura pozwala na długotrwałe przechowywanie grzybów zdatnych do jedzenia. Jest to najlepszy sposób na zatrzymanie smaków i niezwykłych aromatów jesieni. Już nasze babcie dobrze wiedziały, że aby zwiększyć trwałość żywności należy ją w odpowiedni sposób zamarynować. Do najbardziej cenionych i popularnych grzybów marynowanych należą borowiki, podgrzybki, kurki i opieńki. I to właśnie te grzyby pozyskiwane są tylko z ekologicznie czystych rejonów - z lasów w których przez co najmniej 3 lata nie były stosowane żadne środki chemiczne. Dzięki temu mamy pewnośc, że grzyby marynowane firmy RUNOLAND są w pełni naturalne i zdrowe. Jakośc produktów jest systematycznie kontrolowana przez jednostkę certyfikującą EKOGWARANCJA, która gwarantuje,  iż nasze produkty spełniają wszystkie rygorystyczne wymogi produktów ekologicznych.

Ekologiczna ćwikła z chrzanem RUNOLAND

cwikla z chrzanemBurak to bardzo polskie warzywo, od dawna gości na naszych stołach. Najczęściej właśnie w towarzystwie chrzanu. Niesamowicie aromatyczny zapach ćwikły z chrzanem kojarzony jest ze Świętami Wielkanocnymi. Ćwikła z chrzanem RUNOLAND świetnie smakuje z wędlinami, mięsem pieczonym, czy jajkami na twardo. Do produkcji używamy jedynie najbardziej soczystych, jędrnych, ekologicznych buraków oraz chrzanu. Buraki zawierają rozmaite, wartościowe dla zdrowia składniki mineralne - przede wszystkim potas, wapń, fosfor. Ten skład uzupełniają aminokwasy oraz inne substancje świetnie wpływające na trawienie.

Dietetycy zalecają jedzenie buraków osobom z nadkwasotą i chorobą wrzodową, czy też cierpiącym na niedokrwistość - warzywo to ma silne właściwości krwiotwórcze. Dodatek chrzanu do ćwikły pobudza wydzielanie soków trawiennych, wzmaga przemianę materii, poprawia pracę wątroby i nerek.

Ćwikła z chrzanem RUNOLAND nie tylko zwiększa odporność organizmu, ale także nadaje potrawom wyjątkowy smak.

Ekologiczna czekolada

mcPrawdziwy – autentyczny, niesfałszowany [wg Słownika języka polskiego PWN]  Czy znasz smak prawdziwej czekolady? Ciemny, intensywny, wydobyty z głębi ziarna kakaowca, uwodzący, a nawet uzależniający...

Wielkie korporacje produkujące czekoladę na masową skalę dążą do zwiększania zyskowności. W tym celu do ich wyrobów dodawane są aromaty, emulgatory i inne „ulepszacze”. Zdecydowana większość czekolad powstaje z półproduktów, co zmniejsza cenę, ale sprawia, że smak prawdziwego kakao gdzieś zanika...

Jako producent czekolady dbamy aby nasza czekolada była wyrabiana wyłącznie ze składników o najwyższej jakości. Własnoręcznie wybieramy najlepsze ziarna i wytwarzamy z nich miazgę kakaową, do której następnie dodawane są pozostałe surowce. Nasza czekolada to autentyczny, niczym niesfałszowany smak. Producent - Manufaktura Czekolady

Eko słodycze Brodowski Owoce

brodowskiZdrowe, ekologiczne słodycze to słodkie przekąski powstałe jedynie z naturalnych produktów jak kasza jaglana i suszone owoce, które zostały wyprodukowane bez użycia cukru i chemii. Dostępne również w wersji wegańskiej. Jesteśmy firmą rodzinną znaną z produkcji doskonałych świeżych owoców, suszu owocowego oraz naturalnych soków.

Nasze gospodarstwo liczy ponad 20 hektarów i mieści się w Komorowie oraz Annosławiu. Uprawiamy między innymi: truskawki, porzeczki, czereśnie, śliwki, gruszki i jabłka. Wiemy jak cenne jest zdrowie dlatego Nasze owoce produkujemy w bezpieczny dla konsumentów sposób.

Dżemy i konfitury OWOCOWY DOM

owocowy domOwocowy Dom jest młodym polskim przedsiębiorstwem o rodzimym kapitale. Nasze ekologiczne dżemy i konfitury produkowane są w Polsce z certyfikowanych ekologicznych owoców, uprawianych głównie na terenie województwa świętokrzyskiego, lubelskiego i podlaskiego. Filozofia i misja "Owocowego Domu" skupia się wokół szeroko pojętego, zdrowego i ekologicznego stylu życia, w myśl maksymy mówiącej o tym, że „jesteśmy tym, co jemy”. Zależy nam, aby dawać konsumentom wszystko to, co płynie z dobrodziejstw natury. Nasze przetwory powstają wyłącznie z produktów posiadających certyfikat żywności ekologicznej. Ten symbol zielonego listka jest niezmiernie zobowiązujący. Oznacza on, że w procesie produkcyjnym nie ma mowy o żadnych kompromisach i układach. Owocowa zawartość każdego słoiczka lub butelki z logo „Owocowego Domu” jest w 100% naturalna, posiada prawdziwy owocowy wkład ze składników o najwyższej jakości. Każdy szczebel procesu wytwórczego niepowtarzalnych smaków, objęty jest pewną kulturą ich tworzenia. Dbając o każdy stopień produkcji, zwraca się uwagę na najdrobniejsze jej ogniwa, począwszy od zbierania owoców, dokładną ich selekcję, dbania o tereny na których rosną, szacunku do ludzi, którzy je tworzą, a kończąc na nietuzinkowych opakowaniach, do których trafiają produkty finalne.

Drób i ekologiczne jajka JACHNA

jachna„JACHNA” to małe, ekologiczne gospodarstwo rodzinne leżące kilkanaście kilometrów od Piły w województwie wielkopolskim. Znajduje się na terenie Obszaru Chronionego Krajobrazu oraz Natura 2000 „Dolina Noteci”. Jego początki sięgają roku 1983 kiedy to Aniela i Hieronim Karolczak kupili zapuszczoną śródleśną dolinę i wybudowali w niej od podstaw karpiowe stawy rybne zasilane wodą źródlaną. Dzisiaj Jachna to również produkcja roślinna prowadzona dla zaspokojenia własnych potrzeb paszowych realizowana na gruntach ornych i trwałych użytkach zielonych. Oprócz chowu i hodowli ryb zajmujemy się również produkcją konsumpcyjnych jaj kur rasy zielononóżka kuropatwiana i mięsa z tych kur.W naszym gospodarstwie od zawsze zajmowaliśmy się drobiem różnych gatunków i ras, ale od ponad 7 lat poświęciliśmy się zupełnie zielononóżce.

Zielononóżka kuropatwiana to rodzima, typowo polska rasa kur, która daje nie tylko pyszne jaja, ale również wyborne i dietetyczne mięso. Nasze kury karmimy własną  ekologiczną paszą, na którą składają się nie tylko zboża i łubin, ale także kiszonka z pokrzyw i warzywa okopowe. Mają dostęp do zielonych, obszernych wybiegów obsiewanych trawami i seradelą.

Zielononóżka, jako prymitywna, a nawet półdzika rasa nie nadawała się do intensywnej produkcji w powojennej Polsce. Dlatego ze względu na niską nieśność i ciemne niezbyt obfite umięśnienie została wycofana i zapomniana…  Dzisiaj macie Państwo szansę na podróż w czasie, bo oferujemy nie tylko smaczne jajka, ale również kury rosołowe i młode koguty.