24PACZKI.pl

24pczaki ekoinspiracja24paczki.pl powstały z myślą o Was, o ludziach którzy chcą wysłać paczkę w każde miejsce świata. Myślimy o naszym środowisku! Naszą główną zasadą jest ochrona otaczającego nas środowiska. Jest to zasada stosowana każdego dnia przez naszych pracowników jak i partnerów z którymi współpracujemy.

W 2010 wdrożyliśmy swoją inicjatywę środowiskową Think Greek. Jej celem promocja i koordynowanie działań mających na celu ochronę środowiska. Dzięki tej inicjatywie, wspieramy naszych partnerów w tym, aby nasze środowisko pozostało zielone.

3M Poland

3m ekoinspiracjaJako korporacja amerykańska od wielu lat wdrażamy projekty redukujące zanieczyszczenie środowiska (tak zwane projekty 3P) jak i promujemy idee zrównoważonego rozwoju. Szandarowym projektem 3M w zakresie zrównoważonego rozwoju jest realizowany z sukcesem od 1975 r. globalny program 3P (Pollution Prevention Pays / Zapobieganie Zanieczyszczeniom Się opłaca). Jego celem jest wyeliminowanie zanieczyszczeń u źródła ich wytwarzania poprzez przeformułowanie i modyfikację procesów, przeprojektowanie urządzeń lub odzysk i ponowne wykorzystanie materiałów odpadowych. Dzięki programowi 3P od 1975 roku 3M zaoszczędziła globalnie około 1,9 miliarda dolarów i zapobiegła emisji prawie 1,9 miliona ton zanieczyszczeń. W Polsce 3M zaoszczędziła ponad 22 miliony dolarów i zapobiegło emisji ponad 5 tysięcy ton zanieczyszczeń.

BARLINEK

barlinek ekoinspiracjaFirma Barlinek wspiera ekologię i angażuje się w działania wspomagające ratowanie środowiska naturalnego. Prowadząc odpowiedzialny biznes wiemy, jak ważne jest traktowanie otaczającego nas środowiska, dlatego staramy się aktywnie wpływać na rozwój ekosystemu w którym wszyscy żyjemy. „Zasada 1 za 1” to nasz autorski eko-program, w ramach którego za każdą sprzedaną paczkę Deski Barlineckiej współfinansujemy zakup 1 sadzonki. Od 2000 roku wspólnie z naszymi Klientami tylko w Polsce zasadziliśmy już ponad 12 milionów drzew. Program realizowany jest również na Ukrainie i w Rumunii.

CLOVIN SA

Clovin ekoinspiracjaJako producent proszków do prania nie tylko znamy potrzeby konsumentów, lecz także jesteśmy świadomi konieczności dbania o środowisko, w którym żyjemy. Dlatego w produkowanych przez nas proszkach nie stosujemy zeolitów i fosforanów, które mają destrukcyjny wpływ na życie biologiczne rzek, jezior i innych akwenów. Sukcesem naszych technologów oraz chemików jest ekologiczny proszek Clever Free o właściwościach hipoalergicznych.

Pamiętamy również o dobru naszego najbliższego otoczenia i jego mieszkańców. Zakład produkcyjny w Czyżewie zasilany jest panelami fotowoltaicznymi właśnie z myślą o czystym środowisku.

 

EKOBAZAR

ekobazar ekoinspiracjaGłównym założeniem Ekobazaru jest sprzedaż certyfikowanych towarów ekologicznych, a tym samym propagowanie zdrowego trybu życia.

Ekobazar promuje małych producentów i gospodarstwa rolne wspierając sprzedaż ich produktów i ułatwiając im dotarcie do klienta końcowego.

Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna Sp. Z o.o.

giwk ekoinspiracjaDziałamy na rzecz wysokiej jakości wody pitnej w Gdańsku oraz odprowadzania ścieków przy poszanowaniu środowiska naturalnego. Na Oczyszczalni Ścieków Gdańsk Wschód produkujemy "zieloną energię" z biogazu. Wychodząc naprzeciw potrzebom gdańszczan i wyzwaniom ekologicznym miasta przyjęliśmy zasady, które pomogą skoncentrować naszą pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna. Nasze zobowiązania wobec społeczności lokalnej i środowiska określone są w misji spółki, która brzmi: "Woda dla pokoleń. Coraz bliżej źródeł".

Działamy na rzecz wysokiej jakości wody pitnej w Gdańsku oraz odprowadzania ścieków przy poszanowaniu środowiska naturalnego. Polityka wspierania inicjatyw lokalnych przez GIWK jest elementem Strategii Odpowiedzialnego Biznesu, przyjętej przez Spółkę w 2012 roku. Głównym celem podejmowanych przez nas działań sponsoringowych i dobroczynnych jest wspieranie w  postaci rzeczowej, finansowej lub organizacyjnej przedsięwzięć, które przysłużą się do rozwoju edukacyjnego, ekologicznego i kulturalnego społeczności lokalnej.

KAZAR

kazar ekoinspiracjaMisją firmy Kazar jest dostarczanie najwyższej jakości rozwiązań pomagających chronić środowisko naturalne oraz propagowanie świadomości ekologicznej. Naszym Klientom instytucjonalnym i indywidualnym dostarczamy pojemniki dwu- i czterokołowe, kosze uliczne, pojemniki do segregacji oraz pojemniki specjalistyczne. Wszystkie oferowane produkty spełniają normy i posiadają certyfikaty wymagane w Unii Europejskiej.

MEDI-SEPT

medisept ekoinspiracjaFirma Medi-Sept Sp. z o.o. jest jednym z największych dystrybutorów profesjonalnych środków utrzymania higieny w Polsce. Zajmujemy się kompleksową dystrybucją profesjonalnych systemów do utrzymania higieny w obszarze służby zdrowia, sektorze HoReCa i przemyśle. Z uwagi na to, iż w firmie pracuje ponad 30 osób, dużą uwagę poświęca się na segregację śmieci. W tym celu zostały zakupione specjalne pojemniki na odpady i zostały odpowiednio podpisane. Pracownicy chętnie przyłączają się do inicjatywy i segregują odpowiednio odpady. Ponadto z uwagi na profil działalności firmy oraz na duże zużycie opakowań tekturowych, firma chętnie wykorzystuje ponownie opakowania, by niepotrzebnie nie wykorzystywać nowych pudełek.

Lublin, jako jedno z wielu miast boryka się z problemem choroby kasztanowców. Co roku miasto stara się ratować drzewa kasztanowca przed chorobami by mogły pięknie kwitnąć i służyć cieniem w słoneczny dzień. W 2010 roku Medi-Sept przyłączył się do walki ze szkodnikami i objął opieką te piękne drzewa. Kasztanowce  zostały oblepione specjalnymi taśmami nasiąkniętymi feromonami, które zwabiają szrotówkę.

SYLVECO

sylveco ekoinspiracjaFirma SYLVECO to polski producent kosmetyków naturalnych, powstających z pasji i fascynacji bogactwem otaczającej nas przyrody. Naszą misją jest promowanie życia w zgodzie z naturą, poprzez tworzenie przyjaznych dla człowieka i środowiska naturalnych kosmetyków. Naszą pasję przekuliśmy w sukces rozwijając się z lokalnej rodzinnej manufaktury do lidera na rynku kosmetyków naturalnych, którego produkty są rozpoznawane i cenione przez klientów w całym kraju.

Nasze marki – SYLVECO, SYLVECO dla dzieci, BIOLAVEN oraz VIANEK stworzone zostały z myślą o świadomych, wymagających klientach, którzy wybierając zdrową, naturalną pielęgnację wiedzą, że zapewniają swojej skórze wszystko, czego naprawdę potrzebuje.

Wizytówką SYLVECO jest zawartość naturalnych, nieprzetworzonych chemicznie surowców roślinnych oraz ekstraktów z typowych dla Polski ziół, na których bazują nasze produkty.

TROTON Sp. z o.o

troton ekoinspiracjaOdpowiedzialność ekologiczna jest kluczowym aspektem naszych działań w trosce o środowisko. Bycie odpowiedzialnym nie oznacza tylko spełniania wymogów formalnych i prawnych, ale oprócz tego jest inwestycją w zasoby ludzkie, ochronę środowiska i relacje z otoczeniem firmy. Społeczna odpowiedzialność dla firmy to przede wszystkim inwestycja w społeczeństwo i ekologię.

Polityka środowiskowa dostosowane jest zarówno do wymagań prawnych jak i społeczeństwa w otoczeniu firmy. Dokładamy wszelkich starań w ciągłym rozwoju świadomości ekologicznej oraz zapobieganiu wszelkiego rodzaju zanieczyszczeniom.

Lekka Kuchnia Roślinna

lkrLekka Kuchnia Roślinna to firma stworzona z pasji tworzenia wyjątkowych produktów o niesamowitym smaku i aromacie. Myślą przewodnią firmy jest dbałość o zdrowe i dobre samopoczucie klienta poprzez staranne przygotowanie potraw z najwyższej jakości produktów. Firma od lat prężnie działa na warszawskim Biobazarze współpracując z wieloma gospodarstwami ekologicznymi. Produkty dostępne w naszej ofercie wytwarzane są według tradycyjnych receptur i zachowaniem składników odżywczych. Znajdziemy w niej m.in. kotlety roślinne, pasty owocowe i warzywne, pierogi z kaszy gryczanej. Są to produkty odpowiednie dla wegan, wegetarian jak również dla alergików.