Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawa S.A.

logo main MPWIKMiejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawa S.A. każdego dnia dostarcza ponad 330 milionów litrów smacznej i czystej wody mieszkańcom aglomeracji warszawskiej.
Mamy 130 lat tradycję. Eksploatujemy ponad 3400 km sieci wodociągowej oraz sieć kanalizacyjną podobnej długości. Dzięki skomplikowanemu systemowi filtracji i ciągłym badaniom mamy pewność, że warszawska kranówka jest zawsze najwyższej jakości. Zmodernizowana i ciągle rozbudowywana sieć kanalizacyjna zapewnia mieszkańcom komfort i oszczędności.

Ekologia i ochrona środowiska to nasze priorytety. Od ponad jedenastu lat prowadzimy autorskie warsztaty edukacyjne dla dzieci. uczniów szkół z całej aglomeracji warszawskiej. Podczas warsztatów zapraszamy do serca zakładów, na co dzień niedostępnych dla odwiedzających. Podczas zajęć opowiadamy skąd się bierze woda w kranie i dlaczego trzeba ją oszczędzać. Wspólnie odkrywamy jak dbać o środowisko naturalne, a dzięki dobrej zabawie dzieci i młodzież chętnie biorą udział w organizowanych przez nas doświadczeniach.

Poznaj wyróżniony projekt „Z Wisły do Wisły – podróże z Kropelkiem”
Czytaj więcej…

TAURON Polska Energia S.A.

tauron logo promocyjne pionoweTAURON Polska Energia S.A. jest spółką dominującą w Grupie TAURON – jednym z największych podmiotów gospodarczych w Polsce, dysponującym kapitałem własnym w wysokości około 16 miliardów złotych oraz zatrudniającym około 25 tysięcy pracowników.

Przynależność do grona największych firm nie tylko w południowej Polsce, ale także w całym kraju, zobowiązuje. Z tego względu Grupa TAURON od lat wielką wagę przykłada do działań z zakresu zrównoważonego rozwoju oraz społecznej odpowiedzialności biznesu.

Działamy w oparciu o strategię nastawioną na poszanowanie środowiska naturalnego. Inwestujemy w projekty na rzecz ochrony środowiska. Efektywnie gospodarujemy zasobami. Edukujemy otoczenie w zakresie ekologii i ochrony środowiska.
Poznaj wyróżniony projekt „Oddychaj Powietrzem”
Czytaj więcej…

Grupa Górażdże

Gorazdze logo

Grupa Górażdże to lider w krajowej produkcji cementu i jeden z największych w Polsce producentów betonu towarowego i kruszyw. Spółką macierzystą Grupy Górażdże jest firma Górażdże Cement SA, największy w kraju producent cementu. W połowie lat 90. spółka rozpoczęła inwestowanie w przedsiębiorstwa działające na polskim rynku materiałów budowlanych. W efekcie tych działań Górażdże funkcjonują dziś na rynku jako grupa powiązanych kapitałowo spółek zajmujących się kompleksową produkcją cementu, betonu i kruszyw. Działalność Grupy Górażdże obejmuje trzy linie biznesowe: Górażdże Cement, Górażdże Beton, Górażdże Kruszywa.

Spółki Grupy Górażdże to dynamiczne i nowocześnie zarządzane firmy, które umiejętnie łączą rozwój rynkowy i technologiczny z troską o ochronę środowiska i społeczną odpowiedzialnością.

Idea zrównoważonego rozwoju jest niezwykle ważnym elementem strategii biznesowej Grupy Górażdże i koncernu HeidelbergCement. Opieramy naszą działalność na trzech filarach zrównoważonego rozwoju: środowiskowym, społecznym i ekonomicznym. Nieustannie pracujemy nad minimalizowaniem naszego oddziaływania na środowisko i rozsądnie gospodarujemy naturalnymi zasobami, które stanowią podstawę naszej działalności ekonomicznej.

Grupa Górażdże realizuje też wiele inicjatyw popularyzujących walory przyrodnicze terenów kopalni. Jedną z nich jest organizowany co dwa lata konkurs przyrodniczy „Quarry Life Award”, skierowany do środowisk akademickich oraz stowarzyszeń i organizacji ochrony przyrody.

Poznaj wyróżniony projekt „Quarry Life Award”
Czytaj więcej…

Barwy Zdrowia

Barwy zdrowia headerPomysł utworzenia marki ekologicznych i zdrowych produktów „Barwy Zdrowia” powstał w 1998r. Barwy Zdrowia to promowanie zdrowego stylu życia, a co za tym idzie zdrowej żywności i sposobów odżywiania się. Mamy nadzieję, że przygotowane przez nas produkty zaspokoją potrzeby najbardziej wymagających Klientów.

Gospodarstwo zajmuje się promocją i sprzedażą zdrowej polskiej żywności w tym przygotowanych przez siebie ekologicznych i certyfikowanych produktów. Ekologiczne Gospodarstwo Ogrodnicze Tomasza Obszańskiego funkcjonuje od 1998 roku.

Położone jest na Płaskowyżu Tarnogrodzkim, we wschodniej części Kotliny Sandomierskiej. Miasto leży na południowo - zachodnim skraju pow. biłgorajskiego i woj. lubelskiego i jest najdalej na południe wysuniętym miastem województwa. Gmina Tarnogród coraz częściej nazywana jest Doliną Ekologicznej Żywności. W początkowej fazie gospodarstwo liczyło 8 ha i zajmowało się uprawą ekologicznego zboża, roślin okopowych i kilku arów malwy.

Z tradycyjnego sposobu upraw gospodarstwo rozpoczęło specjalizacje w uprawie roślin jagodowych, warzyw oraz roślin oleistych Z roku na rok areał gospodarstwa powiększa się i w tej chwili wynosi 21 ha. Gospodarstwo jest intensywnie modernizowane. W 2007r. powstała chłodnia, dzięki której owoce i warzywa, a także tłoczone przez nas oleje są przechowywane w najlepszych warunkach.

BIO PLANET

bio planet przezroczysteDziałając Naszym celem jest dostarczanie Klientom najwyższej jakości certyfikowanej żywności ekologicznej, pochodzącej z Polski oraz z kilkudziesięciu krajów ze wszystkich kontynentów w rozsądnej cenie. BIO PLANET jest liderem rynku polskiego w zakresie produkcji i dystrybucji żywności ekologicznej. Firma od 2006 roku oferuje certyfikowane produkty ekologiczne.

W naszej ofercie posiadamy ponad 4.000 produktów, które zaspokajają potrzeby stale rosnącej liczby wymagających klientów zainteresowanych żywnością bio. Zdrowa żywność z naszej oferty poddawana jest szczegółowej kontroli przez wyspecjalizowane jednostki certyfikujące żywność ekologiczną.

Do sklepów z żywnością ekologiczną na terenie całej Polski dostarczamy najwyższej jakości produkty ekologiczne pod marką Bio Planet. Jednocześnie dystrybuujemy produkty bio szeregu innych uznanych producentów żywności bio, m.in.: Alce Nero, Amylon, Bio Planete, Bio Food, Cocoa, Cocomi, Dary Natury, Lebensbaum, Limeko, Natumi, Sobbeke, Terrasana, Vivani, Wasąg czy Zwergenwiese.

SZCZEGÓLNIE WAŻNĄ ROLĘ W OFERCIE BIO PLANET ODGRYWAJĄ PRODUKTY ŚWIEŻE – NABIAŁ, WARZYWA I OWOCE ORAZ WĘDLINY I MIĘSO BIO.

Dary Natury

Dary Natury 1485171847 1DARY NATURY Dary Natury to firma działająca w branży zielarskiej oraz zdrowej żywności. Położona jest w południowej części województwa podlaskiego, w powiecie siemiatyckim, w małej, ukrytej wśród lasów wiosce Koryciny. Rejon wokół firmy charakteryzuje się wyjątkową lesistością oraz zróżnicowaniem terenu. Warunki te sprzyjają występowaniu dużej ilości roślin, które są zbierane jako surowiec zielarski.

W tej okolicy od wielu pokoleń istnieje również tradycja zbierania roślin zielarskich ze stanu naturalnego. Tereny leśne położone wokół naszego zakładu należą do Nadleśnictwa Rudka. Dziewięć leśnictw z tego nadleśnictwa, na terenie których pozyskujemy surowce zielarskie, zostało objętych certyfikatem ekologicznym, co w sumie stanowi kilkanaście tysięcy hektarów. Dzięki temu nasza działalność, polegająca m.in. na pozyskaniu roślin z natury, nie ma ujemnego wpływu na otaczające nas środowisko.

O czystości powietrza, gleby oraz pozyskiwanych przez nas surowców świadczy bogactwo flory i fauny, jaka występuje obok nas, a także sędziwe kilkusetletnie drzewa.

Właśnie z surowców zebranych w tej wyjątkowej okolicy produkujemy nasze wyroby. Obok surowców zebranych ze stanu naturalnego wykorzystujemy również plony pozyskane z upraw w gospodarstwach ekologicznych. Płody zebrane w gospodarstwach ekologicznych oraz te zebrane ze stanu naturalnego tworzą nasze produkty. Podczas zbioru ziół ze stanu naturalnego szczególną uwagę przykładamy do zagadnień ochrony środowiska. Osoby zajmujące się zbiorem są systematycznie szkolone, a ilość pozyskiwanych surowców jest ściśle uzgadniana z władzami Nadleśnictwa. Zbiór roślin zagrożonych ustalany jest z Wojewódzkim

Konserwatorem Przyrody. Zbiorem ziół na nasze potrzeby zajmuje się około 300 osób. Zioła staramy się zbierać w najbardziej optymalnych dla poszczególnych gatunków okresach. Badania chemiczne pozyskiwanych w naszym regionie surowców potwierdzają fakt, że jest to bardzo czysty zakątek naszego kraju i nie stwierdza się tu występowania żadnych zanieczyszczeń środowiska. Coraz większa ilość roślin wykorzystywana w zielarstwie wprowadzana jest do uprawy, dotyczy to szczególnie tych gatunków, które są zagrożone.

Airly sp. z o.o.

Airly logoAirly sp. z o.o.
Według corocznych raportów Europejskiej Agencji Środowiska (EEA) Polacy oddychają powietrzem bardzo złej jakości, przez co przedwcześnie umiera ponad 48 tysięcy osób! Wierzymy w to, że pierwszym krokiem do poprawy sytuacji jest zwiększenie świadomości ludzi, a także umożliwienie lokalizacji źródeł problemu i najbardziej newralgicznych miejsc. Dlatego właśnie budujemy sieć sensorów jakości powietrza, które dzięki regularnemu ulokowaniu umożliwiają monitorowanie smogu w różnych częściach miasta. 

Airly zbudowało najgęstszą sieć monitorującą jakość powietrza w Polsce, która składa się z ponad 2200 urządzeń. Dzięki niej mieszkańcy również małych miejscowości mogą chronić swoje zdrowie przed negatywnymi skutkami smogu. Naszym kolejnym celem jest rozszerzenie naszej sieci na inne kraje Europy!

Nasze rozwiązania
Czujnik Airly: mierniki zanieczyszczenia powietrza
System Airly jest w pełni zintegrowany – od urządzeń do oprogramowania. Poprzez sensory Airly możliwe jest zbieranie, przetwarzanie i interpretowanie danych w czasie rzeczywistym. W oparciu o te dane, na mapie online oznaczane są m.in. informacje o jakości powietrza. Sensory Airly mierzą m.in.: poziom stężenia pyłów zawieszonych PM1, PM2.5 oraz PM10, temperaturę powietrza, ciśnienie atmosferyczne oraz wilgotność powietrza. Istnieje również możliwość rozbudowania urządzenia o parametry gazowe.

Inteligentny System Monitorowania Jakości Powietrza
W skład całego systemu wchodzi sieć czujników jakości powietrza, platforma, aplikacje na system Android i iOS, dane, zajęcia edukacyjne, tablice LED oraz prognoza zanieczyszczeń powietrza. Platforma jakości powietrza – airly.eu/map – jest miejscem, gdzie każdy może sprawdzić aktualną jakość powietrza w konkretnej lokalizacji. Dzięki zaawansowanym algorytmom można sprawdzić na naszej platformie szczegółową prognozę jakości powietrza na najbliższe 24 godziny. Wszystkie te dane są dostępne również dla użytkowników w naszym API. Na podstawie naszych danych tworzymy miesięczne raporty dla miast i gmin. Pozwalają one poznać najbardziej zanieczyszczone miejsca w danej miejscowości, dzięki czemu możliwa jest natychmiastowa reakcja lokalnych władz.

Airly zbudowało najgęstszą sieć monitorującą jakość powietrza w Polsce, która składa się z ponad 2200 urządzeń. Dzięki niej mieszkańcy również małych miejscowości mogą chronić swoje zdrowie przed negatywnymi skutkami smogu. Naszym kolejnym celem jest rozszerzenie naszej sieci na inne kraje Europy

ALPI

alpi logo zieloneALPI
Producent masła orzechowego i laskolady BASIA BASIA
Nasze wartości
Specjaliści od marketingu mówią: „wyróżnij się albo zgiń”. Tak, chcemy się wyróżniać. Ale nie dla samego wyróżniania, bo to by było bez sensu. Chcemy udowodnić, że można produkować jedzenie wyjątkowo smaczne, w stu procentach zdrowe, pozbawione sztucznych dodatków i wolne od szkodliwej chemii, którą dosypuje się teraz praktycznie do wszystkiego.

Na czym dokładnie polega nasza filozofia działania?
Clean label – etykiety, które zaskakują długością
Nasza dewiza to dwa proste słowa: „nic więcej”. Wychodzimy z założenia, że im mniej składników, im mniej zbędnych dodatków – tym wyższa jakość finalnego produktu. Szalenie podoba się nam idea clean label, która zakłada używanie tylko naturalnych składników, których – ciekawostka – nazwy są łatwe do wymówienia.

Produkty, których nie trzeba magazynować
Każdy producent żywności ma swoje tajemne receptury. My nie kryjemy się z niczym. Jednym ze składników naszego sukcesu jest produkcja małych partii wyłącznie na zamówienie. Dzięki temu nie musimy tygodniami czy miesiącami przechowywać masła orzechowego w magazynie.

Składniki, które robią kolosalną różnicę
Wiemy, że pewnych reguł nie da się złamać. Nie można zrobić pysznego obiadu ze składników marnej jakości. Tak samo nie da się stworzyć idealnego masła orzechowego z surowców innych niż doskonałe. Dlatego tak wielką wagę przywiązujemy do jakości każdego składnika maseł Basia Basia.

Piękno, które tkwi w szczegółach
Jesteśmy perfekcjonistami. Zwracamy ogromną uwagę na każdy detal. Można powiedzieć, że gdyby Steve Jobs żył i działał w naszej branży – byłby z nas dumny. Dlatego też jesteśmy kompletnie zakręceni na punkcie estetyki. Tak, zakręceni – to bardzo dobre słowo. Zwłaszcza w kontekście słoiczków Basia Basia.
W formie są bardzo proste i jednocześnie piękne, by po ich opróżnieniu – nikt nie chciał ich wyrzucać.
Genialne, prawda? ;)

Grupa Budimex

budimex princ pos cmyk1

BUDIMEX SA przez 50 lat swojej działalności zrealizował tysiące nowoczesnych inwestycji infrastrukturalnych, kubaturowych i przemysłowych, zyskując jednocześnie pozycję lidera polskiego rynku budowlanego. Od 1995 roku spółka notowana jest na warszawskiej GPW, a od roku 2011 wchodzi w skład indeksu RESPECT – najbardziej odpowiedzialnych spółek giełdowych.

Budimex przykłada szczególną staranność do dbania o środowisko naturalne. Standardy wypracowane i stosowane przez firmę to m.in. ograniczanie do minimum wycinki drzew oraz realizowanie sadzeń kompensacyjnych, prowadzenie harmonogramu prac ściśle skorelowanego z cyklem przyrodniczym czy przywiązywanie szczególnej uwagi do zabezpieczania środowiska przed skażeniem.

Inwestorem strategicznym przedsiębiorstwa jest hiszpańska firma o globalnym zasięgu – Ferrovial. Firma jest jednym z sygnatariuszy Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie – inicjatywy zrzeszającej największych generalnych wykonawców w Polsce w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa pracy w branży budowlanej.


Edukacja ekologiczna

Wśród inicjatyw promujących postawy odpowiedzialności ekologicznej, podjętych w ostatnich latach, na uwagę zasługują następujące programy:
„Oddaj komórkę na Eco Zbiórkę”,
„Oszczędzajmy wodę!”
„Wszyscy oszczędzamy energię elektryczną”
„Oszczędzajmy papier w naszych biurach”
„Zbierając makulaturę pomagasz psiakom”
„Zostań EcoDriverem BUDIMEKSU”.

budimex wydzialchemii 4

IKEA (grupa Ingka)

IKEA logoPierwszy sklep IKEA w Polsce został otwarty w 1990 roku, ale firma współpracuje z polskimi dostawcami od 58 lat. Wizją IKEA jest tworzenie lepszego codziennego życia dla wielu ludzi. IKEA chce dawać dobry przykład i pokazywać, w jaki sposób można współtworzyć pozytywną przyszłość klimatu. IKEA podejmuje aktywności ograniczające zmiany klimatu, zmierzające w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym i wywierające pozytywny wpływ na społeczności lokalne. Firma aktywnie włączyła się w Szczyt Klimatyczny COP24.

W ramach, którego przygotowała oraz współorganizowała wiele inicjatyw edukacyjno-społecznych, przybliżając kwestię zmian klimatu setkom mieszkańców Katowic. Klimatyczny Festiwal Filmowy, konkurs dla szkół podstawowych „Słoneczne szkoły dla lepszego miasta”, wystawa „Ekoeksperymentarium”, warsztaty na temat niemarnowania żywności – to tylko wybrane przykłady zrealizowanych aktywności. Działania IKEA są spójne ze zobowiązaniami podjętymi w ramach strategii „People & Planet Positive”.

IKEA na COP 5

MELVIT

logo melvitSpółka Melvit S.A. powstała w 1998 roku, obecnie jest jedną z najprężniej rozwijających się firm w sektorze zbożowym. Naszą ideą jest dostarczanie produktów zdrowych, nieprzetworzonych, będących bogactwem natury, mających pozytywny wpływ na organizm. Konsekwentne realizowanie naszej idei przyniosło sukces, dlatego stale kontynuujemy nasz rozwój w tym kierunku.

Naszym atutem bez wątpienia jest fakt posiadania własnej kaszarni, płatkarni oraz gospodarstwa rolnego. Najnowocześniejsze kaszarnia i płatkarnia przetwarzają surowiec w produkt, który możecie znaleźć na półkach sklepowych. Dbamy o zdrowie i bezpieczeństwo naszych klientów oferując im produkty wyłącznie najwyższej jakości. Dlatego stale monitorujemy i rozwijamy produkcję, co przyczynia się do ciągłego podnoszenia jakości oferowanych wyrobów.

Dbamy o zdrowie i bezpieczeństwo naszych klientów oferując im produkty wyłącznie najwyższej jakości.
Oczekiwania, cele oraz pomysły naszych klientów są dla nas najlepszym źródłem inspiracji do dalszej pracy. Nasze produkty są podstawą diety korzystnej dla zdrowia. W ofercie posiadamy ponad 150 pozycji stworzonych na bazie składników najwyższej jakości, zawierających wiele wartości odżywczych i minerałów, a nasza oferta jest stale poszerzana o kolejne nowości.

MP CONCEPT

image1 logo mpconceptNasza pasja wzięła się z wysokich oczekiwań co do produktów dostępnych na wielu sklepowych półkach. Testowaliśmy chyba wszystkie dostępne, natomiast żaden z danych produktów nie spełniał naszych oczekiwań. Opis działania na etykiecie świetny, a działanie, różnie to bywało.

Właśnie z braku jakości stworzyliśmy markę MP CONCEPT, której zadaniem jest spełnianie oczekiwań naszych klientów w 100%. Dzięki uwagom otrzymanym od klientów, udało nam się stworzyć prawdopodobnie najlepsze na rynku preparaty myjąco-dezynfekujące oraz konserwujące. Udało nam się połączyć ekologię i najwyższą skuteczność.

Po sukcesie marki MP CONCEPT w branży HoReCa, poszliśmy za ciosem i stworzyliśmy markę dla domu HOME CONCEPT. Założeniem również była Ekologia i Najwyższa Skuteczność i już wiemy z Waszych opinii, że cenicie sobie bardzo naszą markę Home Concept, za co bardzo dziękujemy!

Oferowane środki produkowane są z myślą o spełnianiu najwyższych standardów ekologii i dlatego są biodegradowalne do 98%.

image2

POLBIOECO

polbioeco logotypPOLBIOECO Jest przedstawicielem i dystrybutorem firmy Alinor – producenta wysokiej jakości cenionych na polskim rynku „mlecznych” napojów ryżowych Vitariz, sojowych Soydrink oraz Vitasi czy BioZen.
Nasza firma jest również generalnym przedstawicielem brandów: INKA BIO i INKA BEZGLUTENOWA

Dzięki naszym innowacyjnym pomysłom dostosowujemy ofertę do potrzeb rynku i oczekiwań Klientów. Stale poszukujemy nowych rozwiązań, bo zadowolenie naszych Klientów jest dla nas priorytetem i najlepszą motywacją do pracy. Rozszerzając naszą ofertę o nowe produkty ekologiczne, będziemy staramy się oferować najbardziej popularne produkty z każdej grupy asortymentowej tak aby asortyment nasz zadowolił najbardziej wymagających odbiorców. Współpracujemy tylko ze sprawdzonymi i rzetelnymi producentami produktów ekologicznych, które następnie oferujemy naszym odbiorcom.

Ekologia na każdym poziomie
We współpracy z profesjonalistami od zdrowego żywienia i dietetyki opracowaliśmy spójny i nowoczesny system identyfikacji naszej oferty dbając nie tylko o jakość ale i smak naszych produktów.

PROTE Technologie dla Środowiska Sp. z o.o.

logo PROTEPROTE Technologie dla Środowiska Sp. z o.o. jest firmą działającą na rzecz poprawy jakości wody i ochrony środowiska naturalnego w Polsce od 1995 r. Spółka świadczy usługi na najwyższym poziomie realizując projekty związane z ochroną środowiska gruntowego oraz wodnego. Pełne zadowolenie Klientów jest nadrzędnym motywem na drodze budowania marki PROTE, jako sprawdzonego i rzetelnego partnera handlowego oraz oferującego pełen zakres usług danego produktu.

W realizacji ponad 300 projektów wykazaliśmy się wiarygodnością, rzetelnością oraz dużym zaangażowaniem, zdobywając jednocześnie doświadczenie potrzebne w realizacji kolejnych zleceń. Wprowadzając nowoczesne technologie wraz z kompleksową obsługą, pomagamy rozwiązać niejeden problem dotyczący ochrony środowiska oraz przeciwdziałać jego degradacji. Nasz zespół to specjaliści w tej dziedzinie, osoby łączące wiedzę z umiejętnościami i doświadczeniem. To dzięki nim firma umacnia się i rozwija w najbardziej innowacyjnych rozwiązaniach ekologicznych. Działalność naszą cechuje indywidualny charakter projektowania i realizacji z optymalizacją zastosowanych technologii oraz narzędzi.

Jakość jest świadectwem czynnego uczestnictwa wszystkich pracowników firmy w funkcjonowaniu i doskonaleniu wprowadzonych systemów. Potwierdzeniem osiągnięć jakości świadczonych usług są liczne nagrody, certyfikaty i referencje, wśród których można wymienić m.in.: czterokrotne przyznanie Złotych Medali MTP podczas Międzynarodowych Targów Ekologicznych POLEKO w 2001r., 2004r., 2010r. i 2012, czy Złotych Medali Targów TIWS w Kielcach w 2008r i 2010r. Czterokrotnie również uzyskaliśmy tytuł laureata Polskiego Godła Promocyjnego „TERAZ POLSKA”, w 2007r. w kategorii najlepsza usługa – rekultywacja środowiska gruntowo-wodnego, w 2008. w kategorii najlepszy produkt – System Biomonitoringu SYMBIO, natomiast w 2011r. za kompleksową rekultywację jezior - PROTE-fos, a w 2013r. za SeaQuest - Kompleksową usługę oczyszczania sieci.
W 2009r. i 2010 r. zostaliśmy wyróżnieni w konkursie Panteon Polskiej Ekologii. Otrzymaliśmy również certyfikat Zielona Marka i „Lider Polskiej Ekologii”. W 2011r. znaleźliśmy się w gronie laureatów konkursu GreenEvo Akcelerator Zielonych Technologii, pod patronatem Ministra Środowiska, mającego na celu promocję polskich technologii na rynkach zagranicznych.

Stella Pack S.A.

Stella Logo 2019Stella Pack S.A. to jeden z największych producentów worków na śmieci w Europie. Naszą dumą jest 6 nowoczesnych zakładów produkcyjnych w Polsce i na Ukrainie. Wszystkie produkowane przez nas worki na śmieci powstają z przetworzonych odpadów foliowych. Jesteśmy zdecydowanymi przeciwnikami produkowania i wprowadzania na rynek worków na śmieci wykonanych z surowców pierwotnych (Virgin). Dysponujemy unikaną, opracowaną w naszej firmie technologią przetwarzania odpadów foliowych w regranulat, a następnie w pełnowartościowe worki na śmieci. Jest to przyjazna środowisku technologia, w skład której wchodzi najnowocześniejsza w naszej części Europy, wysokowydajna linia sortująca oraz opatentowany przez Stella Pack „Sposób wykorzystania ciepła w procesie regranulowania”, czyniący ten proces znacznie bardziej ekologicznym. Podczas wytwarzania regranulatu z mieszaniny folii odpadowych wykorzystuje się wielokrotnie ciepło powstałe w procesie. Ciepło znajdujące się w wodzie płynącej w trzech skorelowanych wzajemnie zamkniętych obiegach wodnych służy do wielokrotnego mycia na gorąco przetwarzanej folii odpadowej, segregacji flotacyjnej oraz suszenia rozdrobnionej folii za pomocą nagrzanego od przepływającej, ciepłej wody, powietrza. Wykorzystanie gorącej wody pozwoliło na rezygnację z używania do mycia folii, szkodliwych dla środowiska, odczynników chemicznych.

Stella Pack każdego miesiąca przetwarza ponad dwa tysiące ton odpadów foliowych, zamieniając je w worki na śmieci, które są w każdym aspekcie porównywalne do produktów, wykonanych z surowców pierwotnych.

Od ponad 20 lat realizujemy w praktyce ideę gospodarki obiegu zamkniętego, przetwarzamy odpady foliowe, oczyszczamy z nich środowisko naturalne i zamieniamy je w produkt, zaprojektowany tak, by mógł być ponownie przetworzony.

Symbio Polska S.A

SymbioSymbio Polska S.A. na rynku żywności ekologicznej funkcjonuje od ponad 20 lat. Cenne doświadczenie zdobywane przez lata, zaplecze produkcyjno – technologiczne oraz profesjonalna kadra pracowników pozwala nam szczycić się opinią jednego z największych w Polsce producentów certyfikowanej żywności ekologicznej.
Nasze produkty charakteryzują się najwyższą jakością, produkowane są zgodnie z najwyższymi normami jakościowymi oraz wymaganiami stawianymi przez organy certyfikujące – bez udziału GMO, bez sztucznych nawozów azotowych oraz niedopuszczonych w produkcji ekologicznej barwników i konserwantów. Produkty są produkowane ze składników uprawianych naturalnymi metodami, z poszanowaniem środowiska naturalnego. Wiele produktów zostało wyprodukowanych na podstawie naszych oryginalnych receptur Symbio.
Naszym sekretem jest surowiec, który w większości skupujemy bezpośrednio od polskich producentów rolnych. Współpracujemy obecnie z ponad 300 ekologicznymi gospodarstwami, zlokalizowanymi głównie w najczystszych terenach Polski: Lubelszczyzny, Podkarpacia i Podlasia. Niektórzy z naszych dostawców współpracują z nami już od kilkunastu lat.

Grupa Hortex

logo HortexGrupa Hortex jest liderem na krajowym rynku mrożonych warzyw i owoców, wiceliderem na rynku soków, nektarów i napojów. Od lat wychodzi naprzeciw nowym trendom i z zaangażowaniem tworzy pyszne, innowacyjne produkty. Systematycznie pracuje nad poszerzeniem portfolio, w którym obecnie ma ponad 80 wariantów soków, nektarów i napojów oraz blisko 80 mrożonek.

Dbając o jakość swoich produktów, firma pamięta także o środowisku. Na terenie wszystkich zakładów wdrożona została norma ochrony środowiska ISO 14001, która definiuje regułę równowagi pomiędzy zachowywaniem rentowności, a minimalizacją wpływu działalności biznesowej na środowisko naturalne. Ponadto zobowiązuje ona firmę do informowania wykonawców i dostawców o zasadach postępowania, które obowiązują w zakładach i których, działając na ich zlecenie zobowiązani są przestrzegać.

Wszystkie zakłady są regularnie modernizowane, ponoszone są znaczne nakłady finansowe na ich unowocześnienie, podniesienie jakości i bezpieczeństwa produktów oraz ochrony środowiska. W zakładach zmniejsza się m.in. zużycie wody przygotowania surowców.

 

Hortex i eko- edukacja
Firma angażuje się w działania na rzecz edukacji ekologicznej czego przykładem jest program „Hortex Naturalnie”, w ramach którego uczniowie szkół oraz pracownicy uczestniczą w ekologicznym pikniku. Celem akcji „Hortex Naturalnie” jest kształtowanie postaw proekologicznych, zwrócenie uwagi na potrzebę ochrony środowiska oraz recyclingu opakowań.