Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawa S.A.

logo main MPWIKMiejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawa S.A. każdego dnia dostarcza ponad 330 milionów litrów smacznej i czystej wody mieszkańcom aglomeracji warszawskiej.
Mamy 130 lat tradycję. Eksploatujemy ponad 3400 km sieci wodociągowej oraz sieć kanalizacyjną podobnej długości. Dzięki skomplikowanemu systemowi filtracji i ciągłym badaniom mamy pewność, że warszawska kranówka jest zawsze najwyższej jakości. Zmodernizowana i ciągle rozbudowywana sieć kanalizacyjna zapewnia mieszkańcom komfort i oszczędności.

Ekologia i ochrona środowiska to nasze priorytety. Od ponad jedenastu lat prowadzimy autorskie warsztaty edukacyjne dla dzieci. uczniów szkół z całej aglomeracji warszawskiej. Podczas warsztatów zapraszamy do serca zakładów, na co dzień niedostępnych dla odwiedzających. Podczas zajęć opowiadamy skąd się bierze woda w kranie i dlaczego trzeba ją oszczędzać. Wspólnie odkrywamy jak dbać o środowisko naturalne, a dzięki dobrej zabawie dzieci i młodzież chętnie biorą udział w organizowanych przez nas doświadczeniach.

Poznaj wyróżniony projekt „Z Wisły do Wisły – podróże z Kropelkiem”
Czytaj więcej…