Frosch Owoc granatu balsam do mycia naczyń

Frosch logoFrosch Owoc granatu balsam do mycia naczyń 500 ml to ekologiczny produkt ze skuteczną formułą zawierający roślinne środki powierzchniowo czynne i ekstrakt z owoców granatu. Łączy w sobie skuteczne właściwości czyszczące z przyjaznymi dla skóry składnikami. Łatwo usuwa tłuszcz oraz brud i pozostawia przyjemny zapach owocu granatu.

Testowana dermatologicznie, neutralna dla skóry formuła pH jest bardzo delikatna i utrzymuje równowagę nawilżenia skóry. Produkt nie zawiera mikroplastików, a jego butelka PET wykonana jest w 100% z materiału pochodzącego z recyklatu. Produkt posiada certyfikat EU-Ecolabel. Działania podejmowane w ramach innowacyjnej, pionierskiej „Inicjatywy recyklatu” firmy Werner & Mertz, właściciela marki Frosch, spopularyzowały wykorzystanie materiału PET, wcześniej niewykorzystywanego lub spalanego, do produkcji wysokiej jakości opakowań nadających się do ponownego recyklingu.

Wraz z recyklatem jest to krok w kierunku prawdziwej gospodarki o obiegu zamkniętym, w której nowe butelki są produkowane z już używanych plastikowych butelek, aby utrzymać odpady z tworzyw sztucznych z dala od oceanów i spalarni śmieci.

FROSCH OWOC GRANATU BALSAM DO MYCIA NACZYŃ 500 ML

Rzemieślnicze kosmetyki naturalne CZTERY SZPAKI

logo cztery szpakiCztery Szpaki to młoda rodzinna firma. Prowadzimy ją we dwójkę z pomocą naszych synów: Józia i Jurka, choć słowo “pomocą” jest użyte umownie – chłopaki mają 2 i 3,5 roku. Póki co – wprowadzają do naszej firmy twórczy chaos. Założyliśmy mydlarnię, ponieważ od zawsze robiliśmy coś z niczego, zajmowaliśmy się szeroko pojętym rękodziełem: warzyliśmy piwo, robiliśmy sery, filcowaliśmy, robiliśmy ubrania.

O tradycyjnie wytwarzanych kosmetykach przeczytaliśmy kilka lat temu na przypadkowo znalezionym amerykańskim blogu i wsiąkliśmy do reszty. Piwo i sery poszły w odstawkę, skupiliśmy się na mydle. Nie myśleliśmy o tym w kategoriach: firma, biznes, pieniądze. Jednak nasze kosmetyki znikały wśród rodziny, bliższych i dalszych znajomych, tak szybko, że… nie mieliśmy wyjścia, postanowiliśmy skierować przedsięwzięcie na profesjonalne tory.

Od początku naszą radość wzbudzał fakt, że można robić kosmetyki bez dodawania do nich niepotrzebnej chemii, utrwalaczy, parabenów, dziwnych barwników. Hołdujemy i będziemy hołdować zasadzie: nie używamy w naszych produktach żadnej chemii. Robimy dobre zdrowe rzeczy i cieszymy się, że możemy się nimi z Wami podzielić.

IMG 0476 e1510659905216

Ekologiczne worki na śmieci STELLA PACK

Stella Logo 2019Obecnie większość odpadów produkowanych przez Polaków nie jest ponownie wykorzystywana i trafia na wysypiska śmieci. Niedawno KE oświadczyła, że 14 państw UE, w tym Polska, może nie osiągnąć wymaganego w 2020 r. 50-proc. poziomu recyklingu odpadów.

Wszystkie worki na śmieci produkowane w Stella Pack SA powstają z regranulatu. Regranulat również powstaje w naszych zakładach, jest wynikiem złożonego procesu przetwarzania odpadów foliowych. Linia produkcyjna w Stella Pack wyposażona jest w unikalny, przyjazny środowisku system, łączący optyczną segregację odpadów foliowych ze złożonym procesem wielokrotnego mycia odpadów, podczas którego woda jest oczyszczana i wykorzystywana w zamkniętym obiegu oraz z opatentowanym systemem odzyskiwania ciepła.

Przetwarzamy 2 000 ton odpadów foliowych miesięcznie. Produkujemy worki na śmieci w we wszystkich odmianach i rozmiarach, w bardzo wielu odmianach kolorystycznych i zapachowych. Dzięki stosowaniu zaawansowanych technologii regranulacji nasze worki są w każdym aspekcie w pełni porównywalne do worków wytworzonych z surowców pierwotnych (virgin)

Co istotne – zużyte worki na śmieci, ponownie trafiają na nasze linie produkcyjne, gdzie zostają przetworzone w regranulat, służący do produkcji nowych partii worków na śmieci.

Od 20 lat w praktyce realizujemy ideę Gospodarki Obiegu Zamkniętego!


Źródła:
https://www.portalsamorzadowy.pl/gospodarka-komunalna/ms-w-polsce-w-2017-r-wiekszosc-gmin-osiagnela-wymagany-poziom-recyklingu-odpadow,114377.html

ST 19 4256 WNS ECO TASM 60L a10 skos

Biodegradowalne worki na śmieci SIPEKO

sipeko logoFirma Sipeko rozpoczęła swoją działalności w 2004 roku. Od początku istnienia koncentrujemy się na produkcji i sprzedaży pro-ekologicznych worków na śmieci, worków na odpady, wykonanych z folii LD-PE, HD-PE, MD-PE i LLD-PE. Obecnie dostarczamy na rynek Polski i Europejski ponad 6000 ton worków foliowych rocznie. Nasze worki znajdują zastosowanie w gospodarstwach domowych, zakładach pracy, biurach, instytucjach, punktach gastronomicznych, hotelach, szpitalach itp.
ELASTYCZNOŚĆ - EKOLOGIA - JAKOŚĆ – EKONOMIA
Tworzymy produkty dostosowane do indywidualnych potrzeb naszych odbiorców, worki na śmieci, worki foliowe „uszyte na miarę”, pewne i bezpieczne w użytkowaniu. Badamy potrzeby Klientów, dobieramy dla nich parametry produkowanych wyrobów: rozmiar, grubość, kolor, nadruk na folii ,typ, rodzaj i wytrzymałość folii oraz sposób konfekcjonowania. Worki wykonujmy ze szczególną dbałością o nasze środowisko naturalne, w taki sposób aby nie przyczyniały się do zwiększenia ogólnej masy wytwarzanych na świecie odpadów. Folia otrzymana ze starannie dobranych surowców recyklingowych LDPE i LLDPE, charakteryzuje się dobrą wytrzymałością zarówno na przebicie jak i rozciąganie. Inne atrybuty naszych wyrobów to, mocny i trwały zgrzew oraz praktyczna perforacja. W naszej strategii atrakcyjny worek na śmieci to taki, który spełnia indywidualnie sprecyzowane oczekiwania Klientów, przy relatywnie niskich kosztach zakupu. Dbamy o solidną jakość wyrobów i budżet naszych odbiorców.
Worki Biodegradowalne, Kompostowalne

Wyroby foliowe, worki na odpady, worki na śmieci wykonujmy ze szczególną dbałością o nasze środowisko naturalne, w taki sposób aby nie przyczyniały się one do zwiększenia ogólnej masy wytwarzanych na świecie odpadów. Około 90% surowców wykorzystywanych do produkcji folii to starannie dobrane materiały recyklingowe otrzymywane w nowoczesnych procesach odzysku odpadów foliowych, które pierwotnie miały trafić na wysypiska. Wszystkie wyroby nadają się do powtórnego przetworzenia.

bio worki Sipeko

Savon Cosmetics - Kosmetyki naturalne bez chemii

logo Savon CosmeticsIdea stworzenia marki Savon Cosmetics zrodziła się z pasji oraz mocy, jaką dostrzegamy w otaczającej nas naturze. Działając jako polski producent kosmetyków naturalnych, naszą misją od samego początku istnienia jest tworzenie wyjątkowych preparatów pielęgnacyjnych do ciała i włosów, które są produkowane przy wykorzystaniu starannie wyselekcjonowanych komponentów roślinnego pochodzenia. Oferowane przez nas wyroby eko nie zawierają w swoim składzie środków konserwujących, sztucznych kompozycji zapachowych oraz alergizujących barwników, dzięki czemu są odpowiednie do stosowania nawet przez osoby ze skórą delikatną i wrażliwą. Mogą być używane również przez dzieci poniżej trzeciego roku życia.
 
W naszych produktach nie ma "chemii". Za zapachy produktów odpowiedzialne są naturalne olejki eteryczne (nie używamy sztucznych kompozycji zapachowych. Wyroby SAVON są przebadane mikrobiologicznie i dermatologicznie przez certyfikowane laboratorium oraz wprowadzone do obrotu jako produkty kosmetyczne. Produkty są poddawane szczegółowej kontroli jakości- MOŻESZ NAM ZAUFAĆ. Naturalne kosmetyki SAVON zostały również dopuszczone do użycia przez dzieci poniżej trzeciego roku życia. Dzięki temu, że prowadzimy własną produkcję mamy pewność co do składu oraz jakości składników w naszych produktach.

Ekologiczne zabawki drewniane PLANECO

planeco zabawki pictureJesteśmy rodzinną firmą, nastawioną na realizację wszelkich oczekiwań naszych klientów – i dużych i małych. Zajmujemy się produkcją drewnianych zabawek i gadżetów dekoracyjnych według własnego projektu jak i według projektu klienta. Jak do tej pory nasze zabawki cieszą się dużym powodzeniem wśród dzieciaczków i ich rodziców.

Jesteśmy przeciwnikami krzykliwych, plastikowych, agresywnych zabawek, które wcale nie wpływają na prawidłowy rozwój dziecka. Staramy się bazować na tradycji – skoro nasi dziadkowie świetnie rozwijali się w towarzystwie drewnianych zabawek to wierzymy, że nasze dzieci również je polubią.
Używamy jedynie naturalnych, zdrowych dla dziecka materiałów – drewno, naturalny olejowosk i atestowane farby. Wszystkie nasze wyroby spelniają normy Unii Europejskiej i posiadają certyfikat CE. A – i co ważne – od A do Z produkowane są w Polsce.

Wykonujemy również drewniane gadżety reklamowe, realizujemy indywidualne projekty, możemy też przedstawić własne projekty dostosowane do potrzeb naszych klientów.

Ekologiczne filtry NESTRO

logo okrag RGBNESTRO GROUP w Starym Oleśnie (Nestro&Netecs&Elektromatik) jest producentem z wieloletnim doświadczeniem i oferuje szeroki wachlarz produktów i usług z zakresu: odpylania, transportowania i oddzielania wiór, trocin i pyłów i innych materiałów lekkich jak i powietrza i gazów w obszarach związanych z obróbką drewna i materiałów drewnopochodnych, papieru, tworzywa sztucznego oraz recyklingu śmieci.
GROUP proponuje technologię odpylania i usuwania, zagospodarowania tych produktów i odzyskania części energii utraconej w procesie tworzenia poprzez zainstalowanie odpylaczy lub filtrów.
Program dostawy obejmuje cały zakres produktów które tworzą kilkuetapowy ciąg technologiczny. Najważniejszym z tego jest oczywiście odpylenie stanowiska pracy i odciągnięcie powstałego pyłu i trocin z maszyn obróbki drewna. Ten problem rozwiązuje się dzięki znakomitym energooszczędnym urządzeniom filtracyjnym działającym w systemie podciśnieniowym.
Filtry te są budowane w systemie modułowym, co daje możliwość dobrania filtra o odpowiednich parametrach praktycznie do każdego zakładu.
Urządzenia filtracyjne od lat wykazywały znaczne zapotrzebowanie na energię elektryczną. Grupa podjęła się zaprojektowania i wyprodukowania pierwszych urządzeń filtracyjnych z zastosowaniem wentylatorów podciśnieniowych zamiast tradycyjnych wentylatorów nadciśnieniowych. Urządzenia te w ciągu następnych lat dynamicznie zdobywały rynek w branży stolarsko-meblarskiej. Z upływem lat zmieniała się również konstrukcja która dziś jest jedną z najprostszych , najlżejszych i najtrwalszych z pośród wszystkich urządzeń filtracyjnych dostępnych na rynku.

Galeon 2017

NANAF ORGANIC – ekologiczna odzież dla dzieci

nanaf image006Gdzieś pomiędzy zapatrzeniem w naturę oraz ekologiczny tryb życia, a myślą o zdrowym i bezpiecznym rozwoju małego dziecka powstaje idea. Myśl, która nabiera kształtu i wyrazu, im mocniej docierają do nas obrazy dzisiejszego świata.
Świata, który miał być dla człowieka domem i najlepszym schronieniem, a który zapominając po co się kręci, stał się mu wrogim, niebezpiecznym i niejasnym. Świata, w którym rodzi się nowe życie i od pierwszego oddechu woła o troskę i pomoc.
Gdzieś tam powstaje idea ciepła i bezpieczna, którą wyraża Nanaf Organic.

Nasze ubranka są miękkie i nie tracą kształtu po wielokrotnym praniu. Są bezpieczne bo minimalizują uczulenia oraz ryzyko alergii. Nic nie jest tak potrzebne naszym maluchom jak pewna i naturalna ochrona ich ciał. Jak zapewnić im to w czasach gdy tak trudno przedrzeć się przez hasła reklamowe namawiające do zakupu nowego produktu lub przez morze informacji dodatkowo zaciemniających racjonalny wybór. Ubranka naszych pociech są pierwsza rzeczą, z którą mają one kontakt już od chwili narodzin i towarzyszą im przez całe późniejsze życie. Dlatego ich wybór powinien być świadomy i kierowany przede wszystkim troską o dobro naszego dziecka.

Pamiętajmy również, że uprawy bawełny ekologicznej są bezpieczne dla rolników, ich rodzin i środowiska.

MP CONCEPT

image2Nasza pasja wzięła się z wysokich oczekiwań co do produktów dostępnych na wielu sklepowych półkach. Testowaliśmy chyba wszystkie dostępne, natomiast żaden z danych produktów nie spełniał naszych oczekiwań. Opis działania na etykiecie świetny, a działanie, różnie to bywało.

Właśnie z braku jakości stworzyliśmy markę MP CONCEPT, której zadaniem jest spełnianie oczekiwań naszych klientów w 100%. Dzięki uwagom otrzymanym od klientów, udało nam się stworzyć prawdopodobnie najlepsze na rynku preparaty myjąco-dezynfekujące oraz konserwujące. Udało nam się połączyć ekologię i najwyższą skuteczność.

Po sukcesie marki MP CONCEPT w branży HoReCa, poszliśmy za ciosem i stworzyliśmy markę dla domu HOME CONCEPT. Założeniem również była Ekologia i Najwyższa Skuteczność i już wiemy z Waszych opinii, że cenicie sobie bardzo naszą markę Home Concept, za co bardzo dziękujemy!

Oferowane środki produkowane są z myślą o spełnianiu najwyższych standardów ekologii i dlatego są biodegradowalne do 98%.

Melex

melex logo logo plMelex to jeden z najdłużej działających producentów pojazdów elektrycznych na świecie. Jego historia rozpoczęła się w 1971 roku w fabryce samolotów WSK PZL Mielec. Melex od ponad 40 lat dba o środowisko naturalne produkując pojazdy elektryczne. Nowoczesny napęd to nie tylko eliminacja szkodliwych spalin, ale również wymierne korzyści materialne.
Nadrzędnym celem firmy Melex jest satysfakcja Klientów. Pragniemy dostarczać pojazdy przyjazne dla środowiska; ekologiczne, a przede wszystkim bezpieczne i komfortowe. Dlatego stawiamy na nieustanny rozwój, dostosowując profil produkcji do stale zmieniających się potrzeb rynku.

Efektem ponad 40- letniej działalności firmy Melex jest bogata oferta pojazdów elektrycznych podzielonych na trzy główne kategorie: pojazdy pasażerskie, bagażowe i specjalne. Ważną stroną naszej produkcji jest tzw. customising, polegający na adaptowaniu pojazdów pod specjalne życzenia Klientów.

Innym istotnym argumentem stawiającym firmę Melex pośród najlepszych producentów pojazdów elektrycznych na świecie jest wprowadzony seryjnie system odzysku energii typu SepEx, wyraźnie poprawiający walory eksploatacyjne naszych pojazdów, jak również zwiększający ich zasięg.

Ekologiczne środki czyszczące Golddrop

mini2 picture 1Gold Drop Sp. z o.o. w Limanowej istnieje na rynku chemii gospodarczej od 1991r. Nasza misja brzmi: „Tworzymy produkty dla każdego domu, bezpieczne dla użytkownika i środowiska naturalnego”.

Oferujemy chemię gospodarczą, która uzyskała oznakowanie UE ECOLABEL - jest to oficjalne europejskie wyróżnienie, przyznawane wyrobom przyjaznym dla środowiska, spełniającym wysokie standardy jakościowe.
W naszym asortymencie znajdują się ekologiczne środki czystości takie jak: naturalny płyn do mycia naczyń, do urządzeń sanitarnych, szyb, płyn uniwersalny, do czyszczenia kuchni, do WC oraz naturalne mydło w płynie.
Dostarczamy naturalne środki czyszczące do sprzątania bez enzymów, fosforanów, chloru, tenzydów petrochemicznych, syntetycznych substancji konserwujących, sztucznych środków zapachowych i barwiących, chemicznych detergentów i innych szkodliwych substancji, które są odpowiedzialne za zatruwanie środowiska, wody, powietrza, a także naszego życia. Skład ekologicznych środków do czyszczenia domu z serii Eco Line opiera się wyłącznie na naturalnych składnikach i olejkach eterycznych przyjaznych dla otoczenia i skóry. Specjalnie opracowana formuła skutecznie usuwa nawet trudne zabrudzenia, co potwierdzają pozytywne opinie naszych Klientów. Nasze produkty łączą w sobie wysoką jakość mycia oraz bezpieczeństwo.
Świadomość potrzeby ochrony środowiska powoduje, że szukamy rozwiązań, które są ekologiczne, a jednocześnie skutecznie pozwalają utrzymać czystość w naszych domach. Nasze ekologiczne środki czyszczące są bezpieczne dla środowiska naturalnego i zdrowia oraz nie podrażniają skóry, co jest szczególnie ważne, jeśli w domu jest małe dziecko

mini2 picture 4

Ekovo – indukcyjne kotły FENIX

logo ekovoJesteśmy rodzinną firmą, której bardzo bliska jest ekologia.

Naszą misją jest poprawa stanu środowiska naturalnego i otaczającej nas przyrody, z którą utożsamiamy się jako z jej nieodzownym składnikiem.Stąd wynika nasza troska o to, abyśmy nie doprowadzali do jej degradacji, a przeciwnie, pragniemy, aby przyroda nas otaczająca powróciła do swojej naturalnej równowagi. Celem dla nas stała się poprawa jakości powietrza i walka z wszechobecnym i trującym smogiem. Dlatego włączamy się w ogólnopolską akcję wymiany wszystkopalnych i szkodliwych “kopciuchów”, proponując innowacyjne i ekologiczne urządzenia grzewcze.

Oferujemy nowoczesne kotły indukcyjne Fenix, które w całości produkujemy w Polsce. Spełniają one wymogi programów refundujących wymianę pieców węglowych.

Zestaw montażowy nrmiu8wsz4wvbv6aw67kx2ry1lj1pxmxlr6bzm4kim

CROEN-HYPO

CROEN HYPO grafika Inspiracje 20181CROEN-HYPO to gruntowna przebudowa podejścia w tworzeniu produktów codziennego użytku do utrzymania czystości. Przedstawiamy ich postać, będącą połączeniem: minimalizmu, troski o zdrowie i dbałości o środowisko.
Produkty zostały stworzone wyłącznie ze składników naturalnych, z wykluczeniem jakichkolwiek alergenów, toksyn, dodatków aromatyzujących czy koloryzujących, a nawet substancji unikanych w kosmetykach. Dobór składników podporządkowany został surowym wymaganiom instytucji certyfikujących (Allergy Certified, Astma Allergy), tak więc produkty CROEN-HYPO nie posiadają jakichkolwiek substancji sklasyfikowanych jako zagrażające zdrowiu po wdychaniu czy kontakcie za skórą.

W rezultacie powstały produkty hipoalergiczne, w 100% naturalne, nietoksyczne dla człowieka i obojętne dla środowiska. Stanowią skuteczną ulgę dla osób z alergiami, katarami czy AZS oraz zdrową alternatywę dla nas wszystkich.

Ich bezpieczeństwo potwierdzone zostało przez „iZiS”, na drodze prób kontaktowych otrzymując certyfikaty potwierdzające tzw. HIPOALERGIĘ, wynikiem: „Brak własności drażniących i uczulających”.
www.croen-hypo.com

Cottonwood - ekologiczna odzież z nadrukiem

cottonwood merch logoCottonwood oferuje ekologiczną odzież z indywidualnym, spersonalizowanym nadrukiem. Koszulki, bluzy oraz czapki wykonane wyłącznie z najwyższej jakości materiałów. Odzież Stanley & Stella, czapki Flexfit oraz torby Westford Mill to bogata oferta modnych oraz funkcjonalnych fasonów dla kobiet, mężczyzn oraz dzieci, która zapewni komfort użytkowania i radość noszenia ulubionych ubrań na co dzień. Oferujemy odzież produkowaną na bazie bawełny organicznej pozyskiwanej z ekologicznych upraw, w których nie stosuje się środków chemicznych. Oznacza to, że tkanina jest w pełni bezpieczna – nie posiada bowiem szkodliwych substancji. Jest zdrowa i przyjazna dla skóry, a jej produkcja nie szkodzi środowisku.

medium mec2

Kosmetyki naturalne CLOCHEE

Logo ClocheeNie odkładaj do jutra przyjemności, którą możesz mieć dzisiaj – poznaj polską markę naturalnych kosmetyków do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów. W produktach Clochee nie ma parabenów, silikonów, sztucznych aromatów, czy barwników. 

Stosujemy wyłącznie ekologiczne a także wegańskie surowce, co potwierdzają certyfikaty takie jak Vegan Society, dlatego siłą Clochee jest nie tylko doskonała skuteczność, ale również jakość kosmetyków. Sięgamy także po ekologiczne opakowania: po recyklingu z materiałów PCR (Post Consumer Recycling), nadające się do recyklingu (aluminium, szkło) oraz oksybiodegradowalne słoiki z domieszką materiału d2w. "

NATURALNE FARBY EKOLOGICZE AURO

auro logo 1483112774AURO specjalizuje się w ekologicznych farbach, impregnatach, klejach, a także w produktach do czyszczenia i pielęgnacji. AURO jest pierwszą firmą, która świadomie przygotowała rozwiązania techniczne umożliwiające przejście miedzy erą w której główną rolę pełnią paliwa kopalne do ery nowoczesnej chemii roślinnej W przeciwieństwie do wielu firm o podobnym charakterze, produkty oparte są głównie o roślinne lub mineralne surowce, i nie stanowią dodatkowej, pobocznej linii produktowej lecz są główną ideą rozwijaną przez firmę.
AURO jest pierwszą firmą, która świadomie przygotowała rozwiązania techniczne umożliwiające zakończenie ery paliw kopalnych i przejście do ery nowoczesnej chemii roślinnej. Od założenia AURO wprowadziło kryteria zrównoważonego rozwoju na każdym etapie od badań przez rozwój produktu do wprowadzenia go na rynek. Surowce z roślin i minerałów – czerpanie z różnorodności natury. Produkty wykorzystywane przez AURO AG pochodzą z ogromnego bogactwa surowców roślinnych, które pojawiły się w toku ewolucji biosfery. Są to pigmenty, żywice roślinne, woski, gumy, tłuszcze i oleje, żywice, wypełniacze, olejki eteryczne, środki emulgujące, itp.
Tysiące gatunków roślin stanowią podstawę dla setek tysięcy różnych substancji biogennych będących składnikami farb Auro.

ekologiczna farba roslinna auro premium plantodecor

Ekologiczne tekstylia dla dzieci Albero Mio

logo albero mio 377Nasze korzenie sięgają ponad 40 letniej tradycji stolarskiej firmy Klupś, znanej z produkcji bezpiecznych, ekologicznych i stylowych drewnianych mebli dla najmłodszych. Dlatego gdy przyszedł czas na poszerzenie naszego asortymentu o akcesoria tekstylne, wiedzieliśmy dobrze, że podstawą naszych nowych produktów musi być surowiec naturalny. Tak powstała ciesząca się uznaniem naszych klientów kolekcja pościeli Klupś Collection.

Teraz przyszedł czas na kolejny rozdział naszej historii. Po miesiącach przygotowań, szukania najlepszych rozwiązań i testowania najpiękniejszych wzorów mamy przyjemność przedstawić nową markę akcesoriów tekstylnych dla dzieci.

ALBERO MIO

Łączy w sobie doświadczenie znanej i cenionej marki Klupś Collection oraz naturalność i bezpieczeństwo certyfikowanych tkanin. W kolekcjach Albero Mio można znaleźć niepowtarzalne wzory i piękne materiały.
Kolekcje pościeli do łóżeczek dziecięcych wzbogacone są o inne niezbędne do pokoiku dziecięcego akcesoria – rożki, kocyki, przewijaki, poduszki, prześcieradełka, organizery, kokony, maty do przewijania, pieluszki czy foteliki.

STOSUJEMY NATURALNE MATERIAŁY

Delikatna skóra dzieci i niemowląt sprawia, że tkaniny, którymi są otoczone powinny być dobrane ze szczególną troską. To priorytet w naszej codziennej pracy. Bawełna, satyna, tetra, termofrotta to głównie wykorzystywane przez nas materiały – produkowane z naturalnych włókien, wyjątkowo miękkie w dotyku i przewiewne.
Bo Albero Mio to naturalność tkanin

Każdy nasz produkt powstał z myślą o najmłodszych, dla ich bezpieczeństwa I komfortu.

przewijaki i posciel dla dziecka im1 bb 1000px

Naturalne meble dla dzieci LULETTO

lozeczkoJesteśmy rodzinną firmą, która od lat zajmuje się produkcją mebli. Początki sięgają roku 1996. Świadczymy usługi dla klientów w Polsce oraz Unii Europejskiej. Zawdzięczamy to wymagającym klientom, którzy poszukują usług na najwyższym poziomie. Z wielką dbałością o każdy szczegół przedstawiamy Państwu naszą ofertę łóżek dla dzieci i młodzieży.

Najwyższej jakości materiały produkcyjne oraz doświadczenie naszych pracowników z pewnością spełni Państwa oczekiwania. Produkujemy w Polsce, tylko z najwyższej jakości materiałów dostępnych na rynku. Nasze wyroby są bezpieczne dla dzieci i wykonane tylko z naturalnych materiałów.

Walory mebli LULETTO Naturalne drewno & Nowoczesny design ręczna robota 100% naturalnych materiałów ekologiczne bezpieczne dla dzieci produkowane z pasją do natury trwałe i wytrzymałe produkowane w Polsce

Ekologiczne ubrania SLOGAN

sloganSlogan ethical and vegan clothing – to jedna z pionierskich polskich marek w świecie ekologicznej i wegańskiej mody. Założona z potrzeby serca, aby tworzyć etyczne ubrania z poszanowaniem naszej planety i wolne od cierpienia zwierząt. Wykorzystujemy innowacyjne, wysokiej jakości ekologiczne i wegańskie materiały a nasze ubrania szyte są z miłością w polskich rodzinnych manufakturach.

Tworzymy markę Slogan, aby pokazać, że projektowanie i szycie ubrań nie musi wiązać się z wykorzystywaniem zwierząt i ich cierpieniem. Inspirujemy, że można tworzyć markę odzieżową, która jest przyjazna dla nas samych ale również dla naszej planety.

Jesteśmy modowymi vege aktywistami, z otwartymi sercami, którzy chcą tworzyć coś lepszego – idealną, etyczną modę, która dba o zwierzęta oraz środowisko naturalne. Slogan jako marka odzieżowa otrzymała certyfikat międzynarodowej organizacji PETA – Approved Vegan. Jako pierwsza polska marka dołączyliśmy do programu "Sklepy Wolne od Futer", prowadzonego w Polsce przez Otwarte Klatki.

Eko pozdrowienia SLOGAN TEAM

Naturalna pościel MUMLA

mumlaMUMLA to polska marka pościelowa, która powstała z miłości do naturalnych materiałów, niebanalnych wzorów i skandynawskiego minimalizmu. Misją MUMLI jest dawać radość i czynić otoczenie piękniejszym. W ich wyjątkowych projektach widać, ze dla twórców marki dom jest najważniejszym miejscem na świecie i dlatego pościele MUMLI podbiły już serca dzieci i dorosłych. W ofercie znajdziecie też koce, prześcieradła i poszewki dekoracyjne, czyli wszystko to, co wspólnie tworzy klimat domowego ogniska. W MUMLI stawiamy przede wszystkim na jakość. Począwszy od wyboru tkanin, poprzez staranne wykonanie, na eleganckim sposobie pakowania kończąc. Chcemy, by nasze produkty wyróżniały się od innych, dlatego dbamy o każdy ich detal. Produkcja naszych tkanin przebiega zgodnie z restrykcyjnymi standardami certyfikacji Oeko-Tex. Certyfikat jest gwarancją, że do ich wykonania nie zostały użyte żadne substancje szkodliwe dla zdrowia. Pilnujemy, by każdy element został precyzyjnie uszyty i wykończony. Dbamy, by to, co oferuje MUMLA, spełniało wszystkie Wasze oczekiwania i mogło służyć Wam jak najdłużej.

Ekologiczna odzież WEARSO

stylish paperJESTEŚMY KONSEKWENTNI. DLATEGO UBRANIA WEARSO. TWORZYMY JEDYNIE Z BAWEŁNY ORGANICZNEJ, POZYSKIWANEJ Z UPRAW EKOLOGICZNYCH, BEZ STOSOWANIA CHEMII I NAWOZÓW SZTUCZNYCH. JESTEŚMY DALEKOWZROCZNI. DLATEGO ZALEŻY NAM, ŻEBY UBRANIA WEARSO. BYŁY Z TOBĄ JAK NAJDŁUŻEJ. ORGANICZNA BAWEŁNA JEST NIE TYLKO ZDROWSZA, ALE I BARDZIEJ WYTRZYMAŁA, BO NIE SKAŻONA SZKODLIWYMI BARWNIKAMI. JESTEŚMY PONADCZASOWI. DLATEGO MOCNO STAWIAMY NA BUDOWANIE RELACJI Z UBRANIEM.

NASZ PRZEKAZ JEST PROSTY: TWORZYMY PROJEKTY WIELOFUNKCYJNE, W KTÓRYCH POCZUJESZ SIĘ DOBRZE, NIEZALEŻNIE OD PORY DNIA. WSZYSTKO ZALEŻY OD TWOJEJ INTERPRETACJI. TO TY DEFINIUJESZ, CO NOSISZ. NIGDY ODWROTNIE. JESTEŚMY NA PRZEKÓR. DLATEGO KWESTIONUJEMY ZASTANY PORZĄDEK I W JEGO MIEJSCE SZUKAMY NOWYCH ROZWIĄZAŃ WIERZĄC, ŻE NAJISTOTNIEJSZE DECYZJE PODEJMOWANE SĄ NA POZIOMIE PROJEKTOWANIA.

I TO JEST NASZA CODZIENNOŚĆ. JESTEŚMY FAIR. DLATEGO ZDAJEMY SOBIE SPRAWĘ, ŻE W NASZYCH CZASACH TRUDNO JEST ŻYĆ EKOLOGICZNIE NA 100%. WYSTARCZY JEDNAK, ŻE CO DRUGA TWOJA DECYZJA BĘDZIE ODPOWIEDZIALNA, ŻEBY POCZUĆ ISTOTNE ZMIANY. DOKONUJĄC ZAKUPU W WEARSO.ORGANIC POMAGASZ ODETCHNĄĆ NASZEJ PLANECIE. DZIĘKUJEMY. www.wearso.com

MEBLIK – Przyjazne i bezpieczne meble dla dzieci

meblik logoZaokrąglone brzegi, nietoksyczne lakiery wodne niemieckich i włoskich producentów, objęte dożywotnią gwarancją okucia wyposażone w system cichego domykania marki BLUM, paski do zamocowania do ściany – każdy mebel zaprojektowaliśmy tak, aby był nie tylko funkcjonalny, ale i bezpieczny.

Certyfikat TÜV Wnętrze pokoju rosnącego dziecka powinno być mu przyjazne w 100%! Wszystkie meble zostały przebadane pod względem bezpieczeństwa i odpowiadają rygorystycznym normom stawianym przez Unię Europejską produktom dla dzieci. Dodatkowo większość mebli posiada certyfikaty bezpieczeństwa TÜV Rheinland Polska.

Co więcej otrzymaliśmy do stosowania zastrzeżony znak zgodności MONITORING + TEST, który oznacza pozytywne przejście audytu produkcji oraz gwarancję do zachowania powtarzalności procesu produkowanych wyrobów i stabilności procesu produkcyjnego, a nie tylko potwierdzenie zgodności na przebadany jednorazowo wzór.

Kolekcja baterii łazienkowych Deante Hiacynt

katalog hiacyntDeante to polska firma, od prawie 30 lat produkująca wyposażenie kuchni i łazienek. Kolekcję baterii Hiacynt zaprojektowała zgodnie z filozofią Pro Eco.

Modele umywalkowe posiadają innowacyjną dwustopniową głowicę eco-click pozwalającą zredukować przepływ wody poniżej 5 litrów na minutę, oraz aerator napowietrzający strumień wody. Dzięki tym mechanizmom można w codziennym użytkowaniu ograniczyć zużycie wody przeszło o połowę.

W kolekcji Hiacynt dostępna jest także bateria wannowa, natryskowa i bidetowa, w trzech kolorach do wyboru: białym, czarnym oraz błyszczącym chromowanym. Uzupełnieniem zestawu może być wąż natryskowy, do którego dołączona jest kryza redukująca zużycie wody w prysznicu do 6l/min.

Świece Biosensual

biosensual

Biosensual to marka ręcznie robionych, biodegradowalnych świec z wosku roślinnego i naturalnych olejków eterycznych. Naturalne olejki eteryczne działają antyseptycznie, niwelują wirusy i  bakterie, korzystnie wpływają na nasze zdrowie psychofizyczne. Opatentowana receptura wosku sojowego z olejami botanicznymi, przebadana dermatologicznie, po roztopieniu zmienia się w olejek, którym możemy pielęgnować całe ciało, dłonie, stopy kolana do masażu pleców. Jest to bezpieczne, ponieważ wosk sojowy ma niską temperaturę topnienia a więc nie parzy, dodatkowo czas palenia w porównaniu do świec parafinowych jest dłuższy o około 30%. Stopiony wosk wzmacnia funkcje ochronne skóry, nawilża, zmiękcza warstwę rogową, zabezpiecza płaszcz hydrolipidowy, który jest odpowiedzialny za ucieczkę wody z naskórka.

Przy systematycznym stosowaniu nasza skóra nie będzie narażona na działanie czynników zewnętrznych takich jak woda, mróz, środki chemiczne. Świece z wosku sojowego nie uwalniają substancji rakotwórczych, toksycznych lub ropopochodnych. Wosk sojowy posiada certyfikat koszerności, nie zawiera herbicydów i pestycydów i nie jest genetycznie zmieniony.

Bardzo ważną cechą produktu jest koncepcja szkła użytkowego w których świece są pakowane. Dzięki temu produkt jest całkowicie ekologiczny, po umyciu możesz wykorzystać szkło we własnym domu jako whiskaczówki, lampki do wina, pojemniki na przyprawy etc. Szerokie zastosowanie znajdują też ekologiczne opakowania - tuby katronowe. Wszelkie zamówienia internetowe pakowane są z ideą ZERO WASTE- firma stara się wykorzystywać ponownie opakowania, aby bezpiecznie zapakować towar nie generując dodatkowych śmieci.

Zapachy świec dostępne są w 17 różnych kompozycjach. Zapachy są bardzo subtelne, więc inwazyjne i wpływają pozytywnie na samopoczucie, nie wywołują bólu głowy, migren.

Biosensual na eko Inspiracje 1

Kosmetyki mineralne ECOLORE

ecoloreEcolore® to marka kosmetyków mineralnych do makijażu, która powstała, abyś mogła cieszyć się czystym i naturalnym pięknem bez kompromisów.

Rezultatem pracy zespołu specjalistów są trwałe, delikatne dla skóry i bogate w kolory kosmetyki do makijażu. W procesie ich powstawania udział brali doświadczeni kosmetolodzy i makijażyści, dzięki którym dobrane zostały najpiękniejsze odcienie kolorów oraz opracowane składy zapewniające najlepsze właściwości praktyczne.

Wysoka jakość składników naturalnego i mineralnego pochodzenia sprawia, że kosmetyki Ecolore są całkowicie zdrowe i bezpieczne dla skóry. Oprócz materiałów, z których są wytwarzane, równie ważne jest to, czego nie zawierają. Nie znajdziesz w nich zbędnych wypełniaczy, emolientów, polimerów, czy konserwantów. Kosmetyki ani surowce użyte do ich produkcji nie były testowane na zwierzętach. Kosmetyki mineralne Ecolore zostały poddane szeregowi badań, w tym dermatologicznych, na których podstawie została wydana pozytywna Ocena Bezpieczeństwa. Produkty spełniają wymogi polskiego prawa i Unii Europejskiej.