Ekologiczne filtry NESTRO

logo okrag RGBNESTRO GROUP w Starym Oleśnie (Nestro&Netecs&Elektromatik) jest producentem z wieloletnim doświadczeniem i oferuje szeroki wachlarz produktów i usług z zakresu: odpylania, transportowania i oddzielania wiór, trocin i pyłów i innych materiałów lekkich jak i powietrza i gazów w obszarach związanych z obróbką drewna i materiałów drewnopochodnych, papieru, tworzywa sztucznego oraz recyklingu śmieci.
GROUP proponuje technologię odpylania i usuwania, zagospodarowania tych produktów i odzyskania części energii utraconej w procesie tworzenia poprzez zainstalowanie odpylaczy lub filtrów.
Program dostawy obejmuje cały zakres produktów które tworzą kilkuetapowy ciąg technologiczny. Najważniejszym z tego jest oczywiście odpylenie stanowiska pracy i odciągnięcie powstałego pyłu i trocin z maszyn obróbki drewna. Ten problem rozwiązuje się dzięki znakomitym energooszczędnym urządzeniom filtracyjnym działającym w systemie podciśnieniowym.
Filtry te są budowane w systemie modułowym, co daje możliwość dobrania filtra o odpowiednich parametrach praktycznie do każdego zakładu.
Urządzenia filtracyjne od lat wykazywały znaczne zapotrzebowanie na energię elektryczną. Grupa podjęła się zaprojektowania i wyprodukowania pierwszych urządzeń filtracyjnych z zastosowaniem wentylatorów podciśnieniowych zamiast tradycyjnych wentylatorów nadciśnieniowych. Urządzenia te w ciągu następnych lat dynamicznie zdobywały rynek w branży stolarsko-meblarskiej. Z upływem lat zmieniała się również konstrukcja która dziś jest jedną z najprostszych , najlżejszych i najtrwalszych z pośród wszystkich urządzeń filtracyjnych dostępnych na rynku.

Galeon 2017